logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

8. urodziny Kina Orzeł – weekend dobrego kina
W najbliższy weekend (6-8 marca) urodzinowe seanse niespodzianki, filmowy maraton, kino kobiece oraz filmy dla najmłodszych. Sprawdź jakie zagadki filmowe przygotowało dla bydgoszczan Kino Orzeł z okazji swoich ósmych urodzin.


Świętowanie ósmego roku działalności  Kina Orzeł w Miejskim Centrum Kultury rozpocznie się w piątek 6 marca od  filmów niespodzianek z orłem w tytule. Organizatorzy nie zdradzają trzech tytułów znanych i mniej znanych, klasycznych oraz nowszych. Darmowe wejściówki na piątkowe seanse do odbioru w kasie MCK. Dla osób, które nie lubią w ciemno iść do kina przygotowano zagadki zdradzające repertuar tego dnia.

Piątek, 6 marca - filmy z "orłem" w tytule
godz. 15:45 - rok prod.: 2016 r., czas trwania: 105 min.
Duet aktor/reżyser - Taron i Dexter. Ostatnio zrobili razem film "Rocketman". O sporcie tym w Polsce chyba każdy słyszał. Jeżeli nie wiecie, spytajcie Małysza.
godz. 17:45 - rok prod.: 1968 r., czas trwania: 158 min.
Dwie legendy kina - Rick Burton, Clint Eastwood. Tu w śnieżnej scenerii, w mundurach nazistów. Jest słynna sekwencja z kolejką na linach. Adaptacja prozy Alistaira MacLeana.
godz. 20:30 - rok prod.: 2006, czas trwania 93 min.
W tym roku zdobył pierwszego Oscara. Ten mistrz outsiderów portretowania. Jeden ma szczęki, drugi korzysta z dzioba. Taika Waititi tym filmem debiutował.

Sobota, 7 marca - "Szatańskie tango"
Drugiego dnia odbędzie się kolejna odsłona cyklu Akademia Kinomana. Tym razem najbardziej zagorzałych oglądaczy zaprosimy na prawdziwy filmowy maraton. "Szatańskie tango" to arcydzielne, kultowe dzieło slow cinema w reżyserii mistrza tego nurtu - Béli Tarra. Monumentalne dzieło trwa 445 minut! Zgodnie z wolą twórcy seans podzielony jest na 3 części z półgodzinnymi przerwami pomiędzy.
Seans zaczyna się w sobotę 7 marca o 13:00. Koniec około godziny 21:30. Bilety: 15 zł ulgowy i 20 zł normalny.

Niedziela, 8 marca - Małe Animocje i Filmowy Dzień Kobiet
W niedzielę, 8 marca na wstępie Małe Animocje. Tym razem najmłodsi wybiorą się w fantastyczną podróż w głąb świata lalek z plasteliny z animowaną serią "Anton". Tego dnia zaplanowano 4 odsłony przygód tytułowego sześciolatka. Start o godz. 12.00. Bilety 5 zł.
Z okazji Dnia Kobiet Kino Orzeł zaprasza na 4 wyjątkowe kobiece seanse.
godz. 13:30 - "Miłość mojego brata", reż. Monia Chokri
godz. 15:45 - "Proxima", reż. Alice Winocour
godz. 17:45 - "Judy", reż. Rupert Goold
godz. 20:00 - "Gorący temat", reż. Jay Roach
Bilety na Filmowy Dzień Kobiet: 11 zł ulgowy, 14 zł normalny, 40 zł grupowy (dla 4 osób).

Więcej informacji na stronie:  www.kino-orzel.pl