logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zwierzaki ze schroniska czekają na gości!
Dobra wiadomość dla miłośników psich spacerów i kocich godzin. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy 26 maja otwiera się dla odwiedzających.


To jest wiadomość, na którą z niecierpliwością czekała spora część mieszkańców, a przede wszystkim same zwierzęta. 26 maja, po ponad dwóch miesiącach, bydgoskie schronisko znów otwiera swoje bramy. Tym razem już dla wszystkich.
 
Podczas odwiedzin będą obowiązywały oczywiście pewne obostrzenia związane z pandemią. Chodzi przede wszystkim o obowiązek noszenia maseczek ochronnych i zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego. Należy stosować się do zaleceń obsługi schroniska.
 
Schronisko otwarte będzie od wtorku do piątku w godz. 10:00-18:00, a w weekendy i w dni wolne od pracy w godz. 14:00-18:00.


Kocie godziny dostępne są – jak do tej pory – bez zapisów. Podobnie spacery z psami w tygodniu. Na te weekendowe spacery trzeba się jednak wcześniej zapisać, a w związku z panująca pandemią zmieniły się nieco zasady zapisów - przyjmowane są do piątku do godziny 12:00 poprzez maila: adopcje@schronisko.org.pl. W soboty, niedziele i święta zapisywanych jest tylko 20 osób na godzinę 15:00. Spacery mogą być dłuższe niż dotychczas, psy należy odprowadzić do schroniska do godziny 18:00. Starsze psy, nie znoszące nadmiernego wysiłku, można odwiedzać na miejscu i wyprowadzać je po terenie schroniska.
 
Na spacery ze schroniskowymi pieskami mogą wychodzić tylko osoby pełnoletnie. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty. Schronisko zapewnia smycze i obroże.