logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zostań w domu i narysuj mały manifest
Projekt Gosi Bartosik „Rysunek jako ruch oporu” realizowany w ramach programu rezydencji artystycznych zmienił swoją konstrukcję. W czasie wolnym, którego teraz każdy z nas ma więcej spróbujcie narysować "mały manifest". Projekt został wybrany do realizacji w ramach Programu Rezydencji Artystycznych 2020 Galerii Miejskiej bwa.


Pierwotny pomysł zbierania rysunkowych manifestów z przestrzeni Galerii Miejskiej bwa na Gdańskiej 3 i Gdańskiej 20 w Bydgoszczy zmienił swoją kosntrukcję. Dlatego Galeria miejska bwa uruchamia ten projekt online.

- Wszechpanujący wirus nie zainfekował jeszcze cyberprzestrzeni, do której z projektem chciałabym się przenieść. I Was tam zapraszam. Bez ograniczenia do fizyczności, do miejsc tu w galeriach, bez ograniczenia tylko do Bydgoszczy.To jest czas szczególny, nie tylko z racji konieczności pozostania w domach, możliwości nadrobienia wielu zaległości. … Być może w obliczu takiej sytuacji warto zastanowić się, co dalej? robić? jak być? co będzie? W czasie wolnym, którego teraz każdy z nas ma więcej i niespodziewanie, spróbujcie rysować. Rysowanie sprawia, że w mózgu uruchamiają się miejsca rzadko używane, wspomagające myślenie, przyjemność, trenujące intelektualnie i z wyobraźnią pozwalające przetrawić pandemiczny czas, cisze i puste ulice. Narysujcie mi coś do małych manifestów, bo teraz mamy czas do wymyślenia, jak przyszłość może lub też jak powinna wyglądać, z waszym, naszym, widzialnym głosem i wspólnym kształtowaniem. Z tych rysunków później zrobię film, z Waszym współudziałem. Będzie w internecie, jak wszystkie (w najbliższym czasie) inne artystyczno kulturalne bycia - zachęca pomysłodawczyni Gosia Bartosik

Zapraszamy do rysowania! Gotowe dzieła, wystarczy sfotografować i przesłać na adres: malemanifesty@gmail.com #zostanwdomu i zostań częścią projektu „małych manifestów online”

Projekt Gosi Bartosik „Rysunek jako ruch oporu” został wybrany do realizacji w ramach Programu Rezydencji Artystycznych 2020 Galerii Miejskiej bwa.