logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

ZOO znów otwarte!
Od 19 maja, po dwóch miesiącach przerwy, myślęciński Ogród Zoologiczny otwiera swoje bramy dla zwiedzających. Na razie dostępna będzie tylko część otwarta, bez Akwarium Terrarium.


Z najnowszego rządowego rozporządzenia wynika, że wśród miejsc, które mogą się otworzyć po dwumiesięcznej przerwie znajdują się m.in. ogrody zoologiczne. Dlatego od 19 maja bydgoskie ZOO zaprasza wszystkich mieszkańców.

Na razie konieczne są pewne ograniczenia. Przed wejściem na teren obiektu należy zdezynfekować ręce dostępnym na miejscu płynem, a w trakcie spaceru trzeba utrzymywać bezpieczny dystans do innych osób. W przypadku zwiększonej liczby odwiedzających, kolejne osoby będą mogły wejść na teren ZOO dopiero po wyjściu poprzednich. Na razie również, do odwołania, wyłączona z użytku pozostaje część ekspozycyjna Akwarium Terrarium, ale strefa zewnętrzna jest ogólnodostępna.

Na terenie ogrodu działać będą dwa punkty gastronomiczne - w budynku Akwarium Terrarium i obok stawu. W maju ZOO zaprasza w godzinach 10:00-19:00. Lokalizacja kas biletowych nie zmienia się, choć najlepiej kupić bilety przez portal tickeo.pl. Wstęp kosztuje 17 zł lub 12 zł za bilet ulgowy. Zakończyła się możliwość zakupu specjalnych voucherów, które miały na celu wsparcie bieżącego utrzymania zwierząt. Osoby, które kupiły w taki sposób bilety, ze względów technicznych mogą z nich skorzystać od czwartku 21 maja.

Przypominamy, że dostępne są tereny zielone Myślęcinka, Ogród Botaniczny, wakepark, w piątki i weekendy - Zaginiony Świat, a po telefonicznym umówieniu się także Ośrodek Rekreacji Konnej, pola golfowe i paintballowe. Zamknięte pozostają place zabaw, miasteczko ruchu drogowego i Park Rozrywki.