logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wyjątkowy klimat w centrum – przystrajamy miasto na święta
Świetlne girlandy i bramy, przystrojona choinka na Starym Rynku, a także oryginalne iluminacje świetlne w centrum i bajkowy jarmark z zimowym miasteczkiem na Placu Teatralnym – święta w Bydgoszczy będą w tym roku naprawdę magiczne. Właśnie ruszyły prace związane z przystrajaniem miasta.


W tym roku na zrewitalizowanej płycie Starego Rynku pojawią się nowe ozdoby świąteczne. Jedną z nich będzie stylizowany na lata 20-ste samochód w formie iluminacji. W nowej lokalizacji na płycie Rynku stanie żywa choinka – zostanie ustawiona w osi ulicy Mostowej. Drzewko zostanie przystrojone w świąteczne elementy i oświetlone ciepłym światłem. Pod choinką znajdą się także iluminowane prezenty. 

Nowością będą także świecące po zmroku anielskie skrzydła. Będą one doskonałym tłem do zrobienia sobie zdjęć w świątecznej scenografii Bydgoszczy. Jedna para stanąć ma w przestrzeni Jarmarku Świątecznego, druga – na Starym Rynku. Pojawi się również duży stylizowany fotel do selfie, na którym będzie można siadać. 

Tradycyjnie, pojawi się także iluminacja ruchomych obrazów na ratuszu. Wyjątkowe ozdoby będą także na wszystkich latarniach na Starym Rynku. 

Z kolei w zachodniej części Starego Rynku stanie tradycyjna szopka bożonarodzeniowa. Drewniane figury wykonane zostały przez uczniów bydgoskiego Plastyka.  

Tradycyjnie udekorujemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej. Podobnie jak w zeszłym roku, ulica Długa zostanie przystrojona w iluminacje w formie przewieszek nad ulicą w kształcie bydgoskich spichrzy. 

Iluminacjami świetlnymi udekorowany będzie także Jarmark Świąteczny, który rozpocznie się 6 grudnia. Właśnie ruszyły prace związane z montażem drewnianych domków. 

Tegoroczny Jarmark będzie pełen atrakcji – na odwiedzających czekać będą kupcy – na świątecznych straganach kupić można będzie m. in. gorącą czekoladę, grzańca z goździkami, barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, wędzone ryby i zdrowe miody. Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło. Nie zabraknie występów artystycznych. Bajkową częścią jarmarku będzie zimowe wesołe miasteczko. Największą atrakcją będzie karuzela  „Młyńskie Koło”, obok stanie Kryształowy Pałac, a w nim Labirynt Luster. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mały rolercoster, kulę śnieżną oraz gry zręcznościowe.  

Więcej informacji o jarmarku TUTAJ.