logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wyjątkowy duet i trio nad Balatonem
Zapraszamy na kolejny koncert w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sobotę, 7 września nad Balatonem wystąpią Queens of Violin i Trzej Tenorzy. Początek o godzinie 17:00. Wstęp jest wolny!


W zeszłym roku mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim organizację plenerowych koncertów nad Balatonem. Organizacja plenerowych koncertów zostało wprowadzone do budżetu Miasta po dodatkowej analizie kosztów. Na Bartodziejach dodatkowa kwota ponad 125 tysięcy złotych pozwoliła na  zorganizowanie pierwszych plenerowych koncertów nad Balatonem. Podobnie jak przy okazji poprzednich występów, scena znajdować się będzie nad samym Balatonem. Ta forma spędzania wolnego czasu w Bydgoszczy staje się coraz bardziej popularna – świadczy o tym choćby duża frekwencja na koncertach „Rzeka Muzyki” czy „Wieczorach z kabaretem” organizowanych w centrum miasta.

W ramach cyklu nad Balatonem odbyły się już trzy koncerty:  
- „Ahoj przygodo – szantowe przygody nad wodą” – galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ i TUTAJ.
- Anna Hnatowicz oraz zespół BANAU - galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.
- Bisz wraz z B.O.K oraz W Mieście Wychowani - galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ i TUTAJ.


Queens of Violin
Duet powstał w 2007 roku, tworzą go skrzypaczki, absolwentki Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego. Na stałe współpracują z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, grając na skrzypcach klasycznych. Inspirują się twórczością Vanessy Mae. Dzięki możliwości wykorzystania zarówno instrumentów elektrycznych, jak i klasycznych, prezentują niezwykle bogaty repertuar. Na swoim koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą. Duże doświadczenie w połączeniu z profesjonalizmem, gwarantuje wysoki poziom występów artystycznych.

Trzej Tenorzy – z akompaniamentem fortepianu (pianina elektrycznego)
Koncert Trzech Tenorów to niepowtarzalne spotkanie z młodymi, utalentowanymi i charyzmatycznymi śpiewakami, dysponującymi przepięknymi tenorowymi głosami. Charakteryzuje ich niespożyta energia, czar i poczucie humoru. Podczas koncertu wybrzmią przeboje jak: „Wielka sława, to żart”, „Volare”, „Time to say goodbye” czy „Besame mucho”. Nie zabraknie także zabawnych niespodzianek. Artyści występują przy akompaniamencie fortepianu lub w większym składzie instrumentalnym. Konferansjer zaś porywa publiczność ujmującym poczuciem humoru i „tenorowymi opowieściami”.

Warto wiedzieć:
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Tylko Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.