logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wacław Kuczma odebrał powołanie
Dziś, 30 lipca br. Wacław Kuczma odebrał z rąk prezydenta Rafała Bruskiego powołanie na dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Kuczma został wybrany w drodze konkursu. Swoją misję rozpocznie 1 sierpnia br.


Pod koniec maja br. Komisja Konkursowa do przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zarekomendowała prezydentowi miasta Wacława Kuczmę na stanowisko dyrektora MOB. Prezydent przyjął rekomendację Komisji – Wacław Kuczma będzie dyrektorem Muzeum przez kolejne 4 lata.

- Panie Dyrektorze, bardzo się cieszę, że mogę wręczyć Panu powołanie na dyrektora Muzeum. Jestem przekonany, że oddaję stery instytucji w dobre ręce – mówił podczas spotkania prezydent Rafał Bruski. Wacław Kuczma rozpocznie swoją dyrektorską misję z dniem 1 sierpnia br.

Wacław Kuczma urodził się w Bydgoszczy. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom obronił w pracowni profesora Kazimierza Śramkiewicza. Od ukończenia studiów w 1982 roku prowadzi działalność w zakresie malarstwa, rysunku, instalacji artystycznej i performance.  Wykładowca akademicki – od 2012 roku przedmiotu Kształtowanie Przestrzeni a od 2015 roku malarstwa na kierunku Wzornictwo na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. W latach 1993-2003 prezes Stowarzyszenia Artystycznego Wieża Ciśnień w Bydgoszczy. W latach 2002-2015 dyrektor Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy, od 2015 roku pełni funkcję dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.
Kurator wielu wystaw w Polsce i za granicą, autor esejów o sztuce, pedagog.