logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ulica Śląska – remont za remontem
Metamorfozę przechodzi kolejna kamienica przy ul. Śląskiej. Dzięki remontowi budynku z nr 30 cała północna pierzeja pomiędzy ulicami Graniczną i Jasną stanie się wyjątkowo estetycznym miejscem na Okolu. W tej części miasta zleciliśmy również m.in. rewitalizację placu Chełmińskiego i budowę integracyjnego placu zabaw.


Budynki w tej części Okola wznoszono przede wszystkim na początku XX wieku. Symetryczna kamienica liczy 3 kondygnacje i nieużytkowe poddasze. W osi budynku umiejscowiono przejazd bramny. Elewacja zdobiona jest boniowaniem na wysokości parteru, opaskami wokół okien, a okap dachu podparty jest konsolami. Dzięki przeprowadzonym pracom ta część ulicy Śląskiej prezentuje się coraz lepiej. Cała północna pierzeja będzie składać się z budynków z odnowionymi elewacjami.

Wcześniej odnowione zostały m.in. elewacje kamienic z nr 28 i 32. Również budynki po południowej stronie ulicy Śląskiej są remontowane (z numerami 27 i 29). W budowie jest też budynek Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy skrzyżowaniu z ul. Jasną.

Ulica Śląska zyskuje na estetyce również dzięki miejskim przedsięwzięciom. Sukcesywnie remontowane są chodniki. W tym roku prace prowadzono między ulicami J. Długosza i Graniczną. Wcześniej wzdłuż ulicy dosadzono drzewa i wyremontowano inne odcinki chodników. Na skrzyżowaniach z ulicami Graniczną i Jackowskiego zamontowane zostały w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego kamery. Ten program pozwolił też rozpocząć rewitalizację przyległego do ul. Śląskiej placu Chełmińskiego (więcej informacji o tym zadaniu znajduje się TUTAJ). Poza tym zleciliśmy prace związane z utworzeniem nowoczesnego, integracyjnego placu zabaw na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3. Więcej szczegółów dotyczących tego przedsięwzięcia znajduje się w tekście „Integracja dla dzieci na Okolu”.