logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Świąteczny klimat w mieście – trwa montaż szopki
Już za kilka dni bydgoszczanie będą mogli podziwiać szopkę bożonarodzeniową, która stanie w zachodniej części Starego Rynku. Tradycyjne drewniane figury wyszły spod dłuta uczniów Liceum Plastycznego.


Świąteczna atmosfera w centrum Bydgoszczy jest już wyraźnie wyczuwalna. Stragany na Bydgoski Jarmark Świąteczny stoją na Moście – zostaną otwarte  się już w piątek, 6 grudnia. Powstaje także wesołe miasteczko na Placu Teatralnym. Część iluminacji świątecznych jest już gotowa – za chwilę rozpocznie się dekorowanie płyty Starego Rynku. Staną tam m. in. świetlny samochód, fotel do robienia selfie i anielskie skrzydła.

Jak zawsze będzie też szopka. Właśnie trwają prace przy jej montażu – drewniany domek stanął przy zachodniej pierzei rynku, od strony ratusza. Ozdobiony będzie gwiazdą betlejemską, wokół staną choinki, a wewnątrz Święta Rodzina z dzieciątkiem Jezus, trzej królowie i zwierzęta. Szopka będzie gotowana 6 grudnia, dzień, w którym rozpocznie się Bydgoski Jarmark Świąteczny i uroczyście zapalone zostaną świąteczne iluminacje o choinka na Starówce. 

 

Więcej o Jarmarku TUTAJ