logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Spędź przyjemny dzień z całą bydgoską rodziną NATO
W najbliższą sobotę (14 września) w Myślęcinku odbędzie się 3. Dzień NATO. Na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski wraz z dowódcami jednostek NATO w Bydgoszczy zaprosili mieszkańców do wspólnego świętowania.


- Wspólne świętowanie podczas Dnia NATO to szczególne wydarzenie dla naszego miasta. Bydgoszcz jest niekwestionowaną polską stolicą NATO – w naszym mieście znajduje się aż pięć jednostek Paktu Północnoatlantyckiego – mówił na konferencji prezydent Rafał Bruski. - W sobotę, w Myślęcinku spotkamy się z żołnierzami Sojuszu. Bardzo mi zależy, by wszystkie jednostki funkcjonujące w naszym mieście były obecne w życiu miasta oraz wiedza na temat ich działalności była powszechnie znana mieszkańcom. Zwłaszcza, że w tym roku świętujemy 20-lecie obecności Polski w NATO – to ważna data w obchodzonym w naszym mieście Bydgoskim Roku Wolności – dodał.

Święto NATO odbędzie się w naszym mieście po raz trzeci. Tradycyjnie już będzie okazją do spotkania się z żołnierzami i przedstawicielami wszystkich jednostek stacjonujących w Bydgoszczy: Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC), Grupa Integracyjna Sił NATO, 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO, a także Zespół Wsparcia Teleinformatycznego NATO (jednostka na terenie JFTC). Nie zabraknie również Wojska Polskiego, które włączyło się do militarnego świętowania.

- Na co dzień Bydgoszcz i jej mieszkańcy są częścią wielkiego przedsięwzięcia jakim jest gwarantowanie bezpieczeństwa i promowanie pokoju na świecie – to tutaj mieszczą się nasze siedziby, tutaj w Bydgoszczy otrzymujemy niezbędne wsparcie do wypełniania naszej misji. Chciałbym podziękować za możliwość pokazania mieszkańcom kim jesteśmy i czym się zajmujemy – mówił generał brygady Jozsef Szpisjak zastępca dowódcy i szef sztabu JFTC.

W ramach Dnia NATO odbędzie się wystawa sprzętu wojskowego, parada z flagami państw członkowskich NATO, poligon dla najmłodszych, zabawy sprawnościowe, pokaz psów policyjnych oraz koncert Orkiestry Wojskowej. Nie zabraknie tradycyjnej wojskowej grochówki.

Mnóstwo zabawy dla najmłodszych
Dla najmłodszych przygotowaliśmy szereg atrakcji. Dla maluchów lubiących sprawnościowe wyzwania przygotowaliśmy tory przeszkód i rzuty granatem do celu. Najwytrwalsi otrzymają  kartę Małego Komandosa.  W strefie plastycznej zaplanowaliśmy ozdabianie fortu oraz czołgu. Ponadto logiczna bomba do rozbrojenia, strzelnica snajperów i konkursy sprawnościowe. Nie zabraknie dmuchawców i zamków ze zjeżdżalnią.

Na piknik przyjedź autobusem i tramwajem
Tego dnia przygotowaliśmy dodatkowe kursy komunikacji miejskiej w kierunku Lasu Gdańskiego. Stąd też kursować będzie zabytkowy autobus, który dowiezie mieszkańców na polanę Różopole, gdzie odbywać się będzie piknik.

3. Dzień NATO, 14 września (sobota),  Polana Różopole w Myślęcinku, godz. 13-18. Wstęp wolny!

Program godzinowy:
13:00 – występ zespołu B4 Art z  Gdyni
13:20 – występ Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy  
14:00 – prezentacja flag
14:20 – oficjalne rozpoczęcie
14:30 – występ Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy  
15:00 – występ zespołu Błękitne Berety
15:20 – występ zespołu B4 Art z  Gdyni
15:40 – rozdanie nagród – konkurs wiedzy o NATO + Terenowa Masakra  
16:00 – występ zespołu Błękitne Berety
16:30 – pokaz psów – Komenda Wojewódzka Policji
17:00 – występ zespołu SIGALS  
18:00 – zakończenie Dnia NATO