logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Skutery elektryczne – bezemisyjnie po Fordonie
Strefa skuterów elektrycznych blinkee.city została powiększona o Fordon. Operator powiększył także flotę dostępnych pojazdów. W mieście przybędzie kolejnych 15 skuterów.


Usługa wynajmu skuterów na minuty pojawiła się w naszym mieście pod koniec kwietnia br. Skutery elektryczne to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić na podróży, dbać o środowisko i sprawnie poruszać się po mieście. Bydgoszczanie dobrze przyjęli ekologiczne jednoślady. W lipcu strefa została powiększona o Wzgórze Wolności, Wyżyny, Bartodzieje i Osiedle Leśne.

Operator chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników rozszerzył właśnie mapę blinkee.city o Fordon. Do tego udostępniono kolejnych 15 zeroemisyjnych pojazdów. W sumie do dyspozycji mieszkańców jest 50 skuterów, ulokowanych w różnych częściach miasta. Zaletą usługi jest to, że skuter możemy pozostawić w dowolnym miejscu – zgodnie z obowiązującymi zasadami kodeksu drogowego – w całej strefie. Koszt jednej minuty to 69 gr i 59 gr dla studentów. Opłaca całodzienna nie przekroczy 89 zł. Zasięg skutera wynosi do 80 km na jednym ładowaniu.

Warto wiedzieć:

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 27 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 380 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.