logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rozbudowa żłobka przy ul. Brzozowej na finiszu
Dobiegają końca prace budowlane przy rozbudowie żłobka na Szwederowie. W nowo wybudowanym pawilonie znajduje się aż 6 sal dla dzieci, powstały też trzy nowe place zabaw. Dzięki tej inwestycji, opieką będzie można objąć jeszcze więcej maluchów – w sumie powstanie 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3.


Nowy pawilon o powierzchni ponad 700 metrów kwadr. jest już gotowy – obecnie trwają jeszcze prace w starej części żłobka. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest jeszcze w tym miesiącu. Kolejnym etapem będzie wyposażenie obiektu. Uruchomienie nowej części żłobka zaplanowane jest na wrzesień.

W nowym budynku powstało sześć sal wielofunkcyjnych dla maluchów, cztery łazienki, szatnie oraz tzw. „podkuchenki”, czyli pomieszczenia, do których trafiają posiłki przygotowane w kuchni. Wszystkie pomieszczenia dla dzieci wyposażone są w klimatyzację oraz w podwieszane oczyszczacze powietrza. Okna i drzwi balkonowe wyposażone są w rolety zewnętrzne, a ogrzewanie jest podłogowe. Z kolei w istniejącym budynku została rozbudowana kuchnia. Na terenie żłobka powstały także trzy odrębne, w pełni wyposażone place zabaw. Maluchy będą mogły korzystać m. in. z wież ze zjeżdżalniami, tuneli, huśtawek i piaskownic.  

Kolejnym etapem tej inwestycji będzie wyposażenie sal w atestowane mebelki dziecięce, stoliki, krzesła, leżaki. Będą też zabawki i materiały dydaktyczne oraz terapeutyczne. W efekcie tej inwestycji, powstanie aż 110 nowych miejsc opieki dla najmłodszych. Nowy obiekt będzie komfortowo wyposażony i będzie spełniać najwyższe standardy. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 6 mln zł. W ramach zadania przewiduje się zatrudnienie 21 opiekunek oraz 4 pokojowych. Przyjęcie dzieci do nowo wybudowanego pawilonu planowane jest na wrzesień 2020.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu unijnego w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”. Uzyskaliśmy na to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 5 mln 115 tys. zł