logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rada Miasta apeluje o udział w wyborach
Rada Miasta, na wczorajszej (24.06) sesji zaapelowała do bydgoszczan o wzięcie udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich.


Bydgoscy radni byli jednogłośni – przyszłość naszego kraju zależy od każdego oddanego przez bydgoszczan głosu. W apelu z dnia 24 czerwca w sprawie udziału w wyborach na Urząd Prezydenta RP radni podkreślili rolę demokracji, wolności i równości.
 
- Tak, jak każda z osób uprawnionych posiada swoje poglądy, kieruje się nimi w życiu, a w oparciu o nie podejmuje decyzje wyborcze, tak też każdy ma prawo, żeby wyrazić je w sposób bezpośredni i niezależnie od tego, jak wszyscy możemy się w tym różnić, demokracja daje nam możliwość do ich wyrażania – czytamy w apelu.
 
Przypomnijmy, że w niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Głosować można nieprzerwanie w godz. 7-21 w lokalach wyborczych. Tego dnia wybieramy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wszyscy wyborcy w kraju i zagranicą będą głosować na tych samych kandydatów.

-  Rada Miasta Bydgoszczy apeluje i zachęca bydgoszczan do tego, aby w niedzielę, 28 czerwca 2020 roku, skorzystać z tego prawa i wziąć udział w najważniejszym demokratycznym wydarzeniu i święcie nas wszystkich – bydgoszczan, Polaków – w wyborach na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej– podkreślają radni w apelu.  

Prezydent czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium. Ponadto Prezydent RP wykonuje swoje zadania w zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji i ustawach. Prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Powołuje ambasadorów. Ma również prawo łaski.

Pełna treść apelu znajduje się TUTAJ.