logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

„Ptak” z nagrodą specjalną
Spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab otrzymał nagrodę specjalną w V edycji konkursu „Klasyka Żywa”. Spektakl nadal można oglądać w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Najbliższe pokazy 24 i 25 stycznia.


„Ptak” w reżyserii Magdy Drab to komediowa propozycja Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Premierę miała 1 grudnia 2019 roku. W V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego wzięło udział 41 spektakli z całej Polski.
Komisja Artystyczna w składzie: Patryk Kencki (przewodniczący), Tomasz Domagała, Jagoda Hernik Spalińska, Maria Marcinkiewicz-Górna, Rafał Węgrzyniak, Agnieszka Wójtowicz, Kalina Zalewska przyznała bydgoskiemu teatrowi nagrodę specjalną.

W uzasadnieniu czytamy: Wyjątkowo przyznano również Nagrodę Specjalną w wysokości 30 tys. złotych dla teatru, który w sposób interesujący podjął próbę inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty w związku z obchodami 100-lecia Reduty. Otrzymał ją Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy za spektakl "Ptak" Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Magdy Drab.

Najbliższa okazja do zobaczenia nagrodzonej produkcji pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Na kolejne pokazy „Ptaka” Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza 24 i 25 stycznia – piątek
i sobota – o godz. 19.00.

Warto wiedzieć:
Konkurs "Klasyka Żywa" organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego główny cel to zwiększenie obecności polskich tekstów klasycznych w repertuarach współczesnych teatrów oraz wzmacnianie zainteresowania nimi dzisiejszych twórców i odbiorców teatru, a także przywracanie do repertuaru wartościowych dzieł dramatu polskiego, zapomnianych lub rzadko wystawianych.

Fot. Monika Stolarska