logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Podziękowania dla nauczycieli
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej, z powodu pandemii koronawirusa, przebiegał inaczej niż zwykle. Nie było miejskiej uroczystości dla nauczycieli, Prezydent złożył życzenia pedagogom podczas spotkania online. Nagrody dla wyróżnionych w tym roku wręczyli dyrektorzy szkół.


- Dziękuję Państwu - nauczycielom i pracownikom oświaty za codzienny trud i zaangażowanie, jakie wkładacie w naukę i opiekę nad bydgoskimi uczniami. Jesteście Państwo nie tylko nauczycielami, ale też często autorytetami dla młodych ludzi – mówił podczas wirtualnego spotkania z dyrektorami szkół prezydent Rafał Bruski. - W tym trudnym dla polskiej szkoły czasie epidemii, życzę Państwu też zdrowia. Znaleźliśmy się w rzeczywistości, która wymaga od nas wszystkich odpowiedzialności i troski o siebie nawzajem. Jestem spokojny, że nasze dzieci są w najlepszych rękach – dodał prezydent.
 
Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy przyznawane z okazji Dnia Edukacji Narodowej za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły/placówki otrzymało w tym roku 120 nauczycieli, w tym 10 dyrektorów i 12 wicedyrektorów placówek oświatowych. Wartość jednej nagrody to 5000 zł.
 
Warto wiedzieć:
Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy jest 14 października. Został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku obchodzony jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania nauczycieli za wybitne osiągnięcia.