logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Podstawówki na rowery
Bydgoszcz dołączyła do grona miast biorących udział w akcji „Rowerowy Maj” polegającej na promocji komunikacji rowerowej i aktywnego trybu życia.


Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

Na czym polega akcja?
Polega ona na trwającej przez miesiąc rywalizacji przedszkolaków, uczniów i pracowników placówek oświatowych. Każda z osób, która dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczniowie, klasy i szkoły otrzymują specjalnie przygotowane nagrody.
W maju ruszamy do rowerowej rywalizacji razem z między innymi Warszawą, Wrocławiem, Gdynią, Sopotem, Krakowem, Elblągiem, Słupskiem i Gdańskiem. Akcja trwa od 7 do 30 maja.

Które szkoły wezmą udział w projekcie?
W naszym debiutanckim starcie udział wezmą uczniowie z 16 Szkół Podstawowych: nr 4, nr 12, nr 14, nr 16, nr 25, nr 28, nr 31, nr 32, nr 35, nr 38, nr 40, nr 41, nr 45, nr 47, nr 57 oraz nr 66.