logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Platforma pełna kultury
Miejskie Centrum Kultury rusza z nową platformą KULTUREO. To jedyna w Bydgoszczy interdyscyplinarna platforma VOD poświęcona kulturze. Wśród materiałów zamieszczanych na platformie znajdziecie m.in.: koncerty, spektakle teatralne, filmy, wystawy, konferencje i warsztaty, w tym warsztaty w ramach festiwalu Animocje, do których właśnie ruszyły zapisy.


Platforma została uruchomiona 6 kwietnia – ruszyły już pierwsze pokazy filmowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE 2021, czyli „ANIMOCJE DO-GRYWKA”. Miejskie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia filmów, które nie znalazły się w oficjalnej selekcji konkursowej, a mimo tego nadal mają szansę powalczyć o nagrody - film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego. W tym roku w ramach „DO-GRYWKI” zobaczycie 31 filmów z całego świata, m.in. z Indii, Węgrzech, Francji, Estonii, USA, Rosji, Norwegii, Hiszpanii czy Argentyny.

Sam Festiwal ANIMOCJE rozpocznie się 18 kwietnia – i w całości dostępny będzie na platformie KULTUREO. W ramach festiwalu ruszyły także zapisy na warsztaty. W tym roku nowością będą warsztaty dla tych, którzy oprócz oglądania filmów, chcieliby też o nich pisać. Szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie na stronie www.animocje.pl.

Animocje to jednak tylko jedno z wielu wydarzeń, jakie znajdziecie na nowej platformie MCK. Platformie, która powstała z chęci umożliwienia wszystkim szerokiego dostępu do kultury i edukacji kulturowej. Świat wirtualny rozszerza się coraz bardziej, dlatego oferta kulturalna w sieci – i to oferta treści wartościowych w wysokiej jakości – jest dzisiaj naturalną drogą prezentowania kultury i oczywistym continuum misji instytucji kultury, jaką jest jej popularyzacja. Ostatecznym zaś bodźcem do stworzenia wygodnej dla użytkowników i bogatej w treści platformy była pandemia, która przeniosła właściwie całą działalność sektora kultury do sieci i uniemożliwiła organizację wydarzeń w tradycyjnej formule. Ale pandemia kiedyś minie, a KULTUREO zostanie z Wami na zawsze. I umożliwi oglądanie wydarzeń zarówno w streamingu na żywo, jak i we wcześniej zarejestrowanych wydarzeniach. KULTUREO odwiedzicie TUTAJ