logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Pierwsza klasa czas start. Trwa nabór do podstawówek
Internetowa rekrutacja do bydgoskich szkół podstawowych rozpoczęła się 16 lutego br. Rodzice na zapoznanie z ofertą poszczególnych placówek oświatowych i zgłoszenie swoich pociech do pierwszej klasy szkoły podstawowej mają czas do 10 marca. W sumie we wrześniu do pierwszej klasy wyruszy 2.865 dzieci.


Dzieci z rocznika 2014 czekają duże zmiany. Od września rozpocznie się nowy rok szkolny, a tym samym ich przygoda ze szkołą podstawową. Przypominamy, że w roku szkolnym 2021/2022 obowiązek szkolny dotyczy ok. 2.8 tys. siedmiolatków mieszkających w Bydgoszczy. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w pierwszej klasie mogą rozpocząć sześciolatkowie, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej korzystali z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.
 
Rekrutacja jest prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego : https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz
 
W sumie miasto Bydgoszcz przygotowało ofertę 2.900 miejsc dla pierwszoklasistów, w 45 szkołach podstawowych. Rodziców i opiekunów zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych wybranych placówek, by poznać ich szczegółowe oferty. Lista szkół podstawowych wraz z przydatnymi linkami znajduje się TUTAJ.
 
Wyniki pierwszego etapu naboru będą znane 7 kwietnia o godz. 12. Kolejnym etapem będzie rekrutacja uzupełniająca.
 
Co powinieneś wiedzieć o rekrutacji ?

 

  • Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców. Lista obwodów TUTAJ.
  • Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy pierwszej na wniosek rodziców, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
  • We wniosku rodzice mogą wybrać maksymalnie 2 szkoły z określeniem preferencji.
  • W przypadku niedostania się do żadnej z wybranych szkół, system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły obwodowej.
  • W przypadku przyjęcia do klasy sportowej, wymagane jest wcześniejsze przeprowadzenie testu sprawności fizycznej oraz orzeczenie lekarskie.
  • Kryteria postępowania rekrutacyjnego znajdują się TUTAJ.

Więcej na stronie www.bydgoszcz.pl/edukacja