logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Obostrzenia związane z COVID-19 zostają na dłużej
Ze względu na małe rezerwy łóżek i respiratorów w szpitalach wszystkie obowiązujące od 27.03 obostrzenia zostały przedłużone o kolejne 7 dni. Zamknięte pozostają żłobki, przedszkola, kina, teatry, galerie sztuki, muzea oraz salony fryzjerskie, kosmetyczne i część sklepów w centrach handlowych.


W środę, 7 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o dalszym przedłużeniu obostrzeń, które wprowadzono 27 marca. Wszystkie dotychczasowe ograniczenia będą obowiązywały do niedzieli 18 kwietnia.

Przypominamy, że od 27 marca zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane (o powierzchni powyżej 2000 m kw.). Także część sklepów w centrach handlowych nie przyjmuje klientów, wyjątkiem są sklepy spożywcze, księgarnie, apteki, drogerie i salony prasowe.

Do 18 kwietnia obowiązywać będą także ustanowione ograniczenia w liczbie klientów w sklepach:
•    1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 m kw.
•    1 osoba na 20 m kw. - w sklepach powyżej 100 m kw.

Fani aktywności muszą powstrzymać się od odwiedzin obiektów sportowych, ich działalność ograniczona jest wyłącznie do sportu zawodowego. Wszystkie miejskie baseny, lodowiska, hale sportowe są niedostępne dla mieszkańców.

W żłobkach i przedszkolach sprawowana jest tylko opieka nad dziećmi osób zaangażowanych w walkę z COVID-19 - pracowników służb medycznych i porządkowych.

Zamknięte pozostają kina, teatry, galerie sztuki i muzea. Uczniowie w dalszym ciągu uczą się zdalnie. Zamknięte pozostają również hotele.

Na konferencji prasowej, minister zdrowia zapowiedział, że w przyszłym tygodniu po analizie przebiegu zakażeń i obłożenia szpitali - zespół podejmie kolejną decyzję o ewentualnym przedłużeniu obostrzeń.

Więcej na: www.gov.pl