logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Obejrzyj wystawę online
Galeria miejska bwa zaprasza do wirtualnego świata, w którym można obejrzeć aktualne wystawy i wziąć udział w warsztatach. To alternatywa dla miłośników sztuki na czas pandemii.


W związku z ostatnimi obostrzeniami rządu związanymi z pandemią kronawirusa Galeria Miejska musiała zostać zamknięta. BWA jednak otwiera swoje wirtualne drzwi. Wszystkie wystawy, wykłady i warsztaty są lub będą dostępne w formie online.

Obecne wystawy są fotografowane, a zdjęcia wrzucane do sieci. W ten sposób można obejrzeć na przykład: „Plakaty” Katarzyny Boguckiej czy „Dzień dobry” Gosi Bartosik, a od 20 listopada także „Włocławki. Ceramiczne wyroby z Włocławskiej Fabryki Fajansu z lat 1952-91”. Galeria zaprasza również na projekcję 15 filmów animowanych zrealizowanych przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. A na chętnych czekają warsztaty – dla dorosłych i dla dzieci.

Żeby nic nie umknęło Waszej uwadze, na stronie bwa powstała specjalna zakładka „Galeria online”, gdzie na bieżąco umieszczane są wszystkie zdjęcia i filmy. Link do zakładki TUTAJ.
 
 
Warto wiedzieć
 
Wypleć swoją historię – warsztat artystyczny towarzyszący wystawie „Dziewczyny na warsztat”. Prowadzi go Wiktoria Podolec, jedna z założycielek Tartarugi – pracowni tkackiej. Pokazuje jak w łatwy sposób w zaciszu domowym można wykonać oryginalną dekorację.
 
Dziecko na warsztat. Narzędziownik – warsztat projektantki/ta, podczas którego uczestnicy będą starać się stworzyć własne projekty. I to nie byle jakie, bo będą to projekty kilimu, ceramiki, intarsji, książki i tkaniny.
 
Gosia Bartosik Dzień dobry to wystawa, którą autorka otwiera przestrzeń rytuałów rysunkowych – prywatnych i codziennych. Zaprasza do wnętrza czasu, który przeżyła na układaniu sobie serca, gdy on nadal się rozwarstwia. Zmęczona oporem, odważna i pootwierana, z miejscem na lęk, odżywiając się rysowaniem, Bartosik podchodzi do codzienności, mówiąc jej czule: dzień dobry.
 
Katarzyna Bogucka Plakaty to wystawa plakatów, jakie autorka stworzyła na przestrzeni ostatnich 10 lat. W większości są to prace powstałe na potrzeby własne – zabawy formą oraz ćwiczenia stylu. Większość z nich krąży w okolicy tematyki domowej, relaksu, bliskości i patrzenia z dystansem na pęd życia. Katarzyna Bogucka to wszechstronna ilustratorka, wyróżniana i nagradzana. Tworzy ilustracje dla magazynów, książek, marek odzieżowych i komercyjnych klientów.
 
Włocławki. Ceramiczne wyroby z Włocławskiej Fabryki Fajansu z lat 1952-91 to wystawa wyrobów fajansu włocławskiego pochodzących z kolekcji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Celem wystawy jest zobrazowanie działalności włocławskiej fabryki w okresie powojennym – od lat 50-tych do momentu zamknięcia fabryki w 1991 i pokazanie różnorodności produkowanych form i dekoracji na fajansie w różnych etapach działalności fabryki.
 
Animacje! to projekcja filmów animowanych studentów poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego z okazji 40-lecia animacji w uczelni. Łączny czas projekcji to 73 min. Prezentowanych jest kolejno 15 filmów:

•    Muka – reż. Natalia Wilkoszewska
•    Zasypianie – reż. Kamil Helbin
•    Paradise Mall – reż. Marta Wiktorowicz
•    Ślady ulotne – reż. Agnieszka Waszczeniuk
•    Oddalenie – reż. Łukasz Jankowski
•    Mój Franciszek – reż. Katarzyna Pieróg
•    Kokieteria – reż. Agnieszka Waszczeniuk
•    Akwarium – reż. Aleksandra Szmida
•    Kto się zani – reż. Małgorzata Wojtkowiak
•    Co się dzieje gdy dzieci nie chcą jeść zupy? – reż. Paweł Prewencki
•    Loading – reż. Zosia Mikołajczak
•    Virus – reż. Robert Proch
•    But She’s Nice – reż. Tomek Pilarski
•    Ars moriendi – reż. Miłosz Margański
•    Galeria – reż. Robert Proch