logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorców
Budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Bydgoszcz przy ulicy Mokrej zbliża się do finiszu. Na połowę czerwca planowane jest oddanie obiektu do użytkowania najemcom.


W pierwszym etapie inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz powstała hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 mkw., która oferuje magazyny oraz biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Minimalne moduły magazynowe można wynająć już od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Nowoczesne powierzchnie klasy A zapewnią możliwość składowania towarów do wysokości 10 metrów netto. Przygotowywana  jest też zgodnie z projektem  budowa drugiej hali o powierzchni 16 388 mkw. Ma być ona dedykowana operatorom logistycznym  z rozwiązaniami typu cross-dock. Doki magazynowe będą wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.

Docelowo w skład centrum logistyczno-produkcyjnego w Bydgoszczy o powierzchni zabudowy ok. 90 000 mkw. wejdzie 6 hal zaprojektowanych dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych.

Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego realizowana jest na 19 hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim  inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona)  teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10  oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Tereny, na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73).
Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest spółka celowa należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Fot. Materiały inwestora