logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe ronda i droga rowerowa
Przy ul. Matki Teresy z Kalkuty trwa budowa dwóch kolejnych rond. Zaczęły się też już pierwsze prace przy zagospodarowaniu ulicy zielenią. Powstaje też nowa droga rowerowa.


W ostatnich dniach ruszyły prace związane z rozbiórką starych jezdni przy skrzyżowaniach z ulicą Pod Skarpą oraz przy skrzyżowaniu z ul. I. Romanowskiej. Przygotowana zostanie w najbliższych dniach podbudowa pod nowe ronda w tych miejscach. Wcześniej zrealizowano te prace na dwóch innych nowych rondach w środkowej części ulicy ( na wysokości ul. Rydgiera i Trybowskiego) .  Kruszywem łamanym  utwardzana jest też podbudowa budowanych ulic Trybowskiego i Jasinieckiej. Rozpoczęło się też zagospodarowanie zielenia ul. Matki Teresy z Kalkuty. Zasadzono po zachodniej stronie szpaler drzew i przygotowywane są tereny pod trawniki. Wykonawca prowadzi poza tym roboty brukarskie przy chodnikach, kamiennych opaskach i zatokach autobusowych. Z końcem miesiąca przy sprzyjającej pogodzie zacznie się układanie pierwszych warstw bitumicznych. Cała inwestycja zakończy się na przełomie czerwca i lipca.

W ramach zadania powstaje też droga rowerowa o długości około 1,3 km wzdłuz ul. Matki Teresy z Kalkuty od ul. Roentgena do Pod Skarpą. Będzie ona łączyć się ze zbudowanym wcześniej szlakiem rowerowym łączącym Fordon z Myślęcinkiem. Infrastrukturę rowerową na ul. Akademickiej zbudowano w 2015 roku.Warto wiedzieć

W rejonie osiedle Eskulapa przygotowywana jest kolejna duża inwestycja drogowa. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Pod Skarpą i Zamczysko oraz odcinek biegnący w kierunku Osielska. Podbydgoska gmina równocześnie przebuduje fragment ul. Leśnej (przedłużenie ul. Pod Skarpą). Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się w tekście „Więcej dobrych dróg na osiedlu Eskulapa”Inwestycja w liczbach:

- Koszt zadania – 9 mln zł
- Liczba nowy rond – 4
- Łączna długość budowanych dróg – 2,2 km
- Długość nowej drogi rowerowej – 1,3 km