logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowe mieszkania na Kapuściskach
Przygotowujemy się do przebudowy kolejnego budynku na Kapuściskach na mieszkania komunalne. W bloku przy ul. Łukasiewicza 10 powstaną 43 mieszkania. Wcześniej zmodernizowaliśmy sąsiedni blok przy ul. Techników 2.


Budynek położony przy ul. Łukasiewicza 10 przejdzie gruntowną przebudowę. Zachowa funkcję mieszkalną, ale wymienione zostaną wszystkie instalacje przebudowane ściany wewnętrzne z dostosowaniem do nowego rozkładu mieszkań  i powstaną w nim funkcjonalne mieszkania.   Na parterze zaplanowano 1 mieszkanie dla osób niepełnosprawnych z podjazdem dla osób poruszających się na wózkach. Kolejne dwa mieszkania dla niepełnosprawnych będą wyposażone w platformę naścienną Wcześniej pełnił rolę hotelu robotniczego dla pracowników  byłych zakładów chemicznych. Wybudowano go w 1952 roku.

Projekt zakłada m.in. likwidację  części korytarzy, częściową wymianę stropów, przebudowę schodów do piwnicy i na parter łącznie z podestami, wymianę tynków , wykonanie nowych kominów wentylacyjnych, modernizację instalacji wewnętrznych. Obiekt poddany zostanie również termomodernizacji. Zagospodarowana zostanie poza tym działka wokół budynku. Forma architektoniczna budynku zostanie podkreślona poprzez nadanie nowej kolorystyki. Dominować ma beż w różnych odcieniach na poszczególnych częściach konstrukcyjnych.

W ostatnich latach opracowana została kompleksowa dokumentacja  z niezbędnymi pozwoleniami.  Obecnie trwa przetarg na prace budowlane. Wpływ na wybór najkorzystniejszej oferty. będą miały cena i długość gwarancji. Wstępnie zakładamy, że prace budowlane potrwają półtora roku.
W 2017 roku zakończyła się modernizacja podobnego, sąsiedniego obiektu przy ul. Techników 2. Powstało w nim 47 mieszkań w tym 8 chronionych. Część z nich również została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace pochłonęły ponad 6 mln złotych.Inwestycja na Kapuściskach w liczbach:

  • Powierzchnia użytkowa – 3105m2
  • Liczba mieszkań – 47 w tym 3 dostosowane dla osób niepełnosprawnych
  • Wysokość bliku – 13,4m
  • Liczba kondygnacji – 4 nadziemne + podpiwniczenie