logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Noc księgarń 2020
To będzie największe wydarzenie literackie tej jesieni! Od 15 do 17 października będziemy mogli bez wychodzenia z domu skorzystać z wyjątkowej oferty kilkudziesięciu księgarń z całego kraju. Wydarzenie w tym roku trochę nietypowe, bo w całości przeniesione do sieci, ale to oznacza tylko więcej atrakcji. W programie m.in. spotkania autorskie, gry miejskie, warsztaty, koncerty poetyckie czy projekcje filmów.


Noc księgarń to festiwal księgarń i czytelników, czyli ponad 200 wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników – to tylko część atrakcji, które czekają na miłośników czytania w najbliższych dniach. To wspaniała okazja, aby odkryć ciekawą księgarnię w swojej okolicy, a w tym roku – również w całej Polsce, bo wszystkie wydarzenia będą dostępne online.
 
15 października na przykład będziemy mogli uczestniczyć w spotkaniu online "Za winklem po schodkach”. To będzie spotkanie na żywo z Dominiką Kiss-Orską, autorką alternatywnego przewodnika po Bydgoszczy i okolicach. Link do wydarzenia TUTAJ.Z kolei 17 października w bydgoskiej księgarni Skrzynka na bajki odbędzie się spotkanie online z Tomaszem Ulanowskim, który opowie o swojej książce "O powstawaniu Polaków", a także o swojej pracy dziennikarza. Więcej o wydarzeniu TUTAJ. Program całego festiwalu znajdziecie TUTAJ.

W 2020 roku, ze względu na kryzys branży księgarskiej wywołany przez pandemię koronawirusa, festiwalowi towarzyszy także kampania Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie (www.ksiazkanatelefon.pl).