logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Młodzi Europejczycy myślą o ekologii
Grupa uczniów z Finlandii i Włoch wraz z nauczycielami i ich polscy koledzy zaangażowani w projekt „Ecology and Sport – Two Ways, One Story” gościła dziś w Ratuszu. Z młodzieżą spotkała się zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.


- Bardzo serdecznie witam Was w Bydgoszczy i w murach bydgoskiego ratusza. Cieszę się, że kolejna bydgoska szkoła realizuje program Erasmus plus. Wymiana myśli, doświadczeń i wiedzy poprzez kontakty międzynarodowe to jeden z naszych priorytetów w edukacji. Mam nadzieję, że to nie ostatni wspólny projekt i że będziecie do nas wracać – mówiła podczas spotkania zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Projekt „Ecology and Sport – Two Ways, One Story” ma na celu propagowanie aktywnego stylu życia oraz promowanie postaw pro-ekologicznych. W ramach projektu młodzi ludzie przygotowywali projekty eTwinning na temat ochrony powietrza, zasobów wodnych oraz dbałości o czystość naszej planety. Brali też udział w wykładzie „Smog… i co dalej” w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Podczas spotkania międzynarodowego z uczniami z Finalandii i Włoch młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach w Muzeum Wodociągów i na terenie parku w Myślęcinku. Planowane jest także zorganizowanie wyścigu smoczych łodzi. Jednym z elementów programu jest gra miejska związana z poznawaniem Bydgoszczy, zwłaszcza Starego Miasta.
W ramach programu Erasmus plus z wizytą przyjadą uczniowie i nauczyciele z Finlandii i Włoch - 12 uczniów w wieku 12 - 14 lat oraz 4 nauczycieli. Grupę polska będzie reprezentować 15 uczniów w wieku od 11 do 14 lat oraz 3 nauczycieli.