logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Lotto/Bydgostia podsumowała kolejny świetny sezon
W Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu wioślarskiego Lotto/Bydgostii. Podobnie jak w poprzednich latach, także i tym razem bydgoszczanie zdominowali rywalizację w naszym kraju.


Klub już po raz 31. Świętuje tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Z tej okazji prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski przekazał prezesowi Zygfrydowi Żurawskiemu oprawioną kopię pierwszej strony Bydgoskiego Tygodnia Sportowego z 17 sierpnia 1938 roku z potwierdzeniem pierwszego tytułu DMP dla bydgoskich wioślarzy. 

Miniony sezon był kolejnym pasmem sukcesów reprezentantów Lotto/Bydgostii. Na imprezach rangi mistrzostw świata i Europy zdobyli w sumie 9. Medali. Jeszcze lepiej poszło im w rywalizacji mistrzostw Polski w różnych kategoriach. Tutaj dorobek powiększył się o 58 krążków. Podczas uroczystej gali wyróżnieni zostali sponsorzy klubu, działacze, trenerzy oraz sami sportowcy. 

W kolejnym sezonie najważniejszą imprezą dla Lotto/Bydgostii będą igrzyska w Tokio. Przypomnijmy, że począwszy od 2000 roku z każdej kolejnej olimpiady nasi wioślarze wracali z medalami.