logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Logistyka to nasz wielki atut
Znaczenie naszego miasta na logistycznej mapie Polski jest coraz większe. Potwierdzili to inwestorzy obecni na konferencji prasowej „Rynek logistyczno - magazynowy w Bydgoszczy”


 

Na konferencji obecni byli przedstawiciele Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i inwestorzy z branży logistyczno-magazynowej, w tym m. in. z ID Logistic, Panattoni Europe, Waimea Holding czy LCP Properties.
 
W ciągu ostatnich dwóch lat rozwój powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Bydgoszczy wzrósł o 83 proc., tym samym nasze miasto może się pochwalić największym przyrostem obiektów magazynowych klasy A w Polsce. W zeszłym i obecnym roku w Bydgoszczy powierzchnia magazynowa powiększyła się o 156 tys. metrów kwadratowych, m. in. dzięki inwestycjom takich firm jak Panattoni Europe i Waimea Holding. W naszym mieście powstały także nowe centra dystrybucyjne, m. in. Carrefour czy Kaufland.

Rosnące znaczenie Bydgoszczy na logistycznej mapie Polski i Europy w perspektywie realizowanych projektów budowy dróg ekspresowych S5 i S10 sprawiło, że przy współudziale Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w ostatnich latach Bydgoszcz pozyskała nowych inwestorów z branży TSL (Transport Spedycja Logistyka).