logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Konkurs na kartkę pocztową mistrzostw Europy do lat 23 rozstrzygnięty
Rozstrzygnięty został konkurs na kartkę pocztową


Nadesłane prace były bardzo oryginalne i pomysłowe. Dodatkowo, autorzy wykorzystali różnorodne i ciekawe techniki. Wszystko to sprawiło, że wybór nie był łatwy. Jury konkursu postanowiło nagrodzić następujące prace i ich autorów: w kategorii dzieci 6-9 lat nagrodę otrzymuje: Maciej Kowalski z Bydgoszczy, w kategorii dzieci 10-12 lat nagrodę otrzymuje: Ania Grocholska z Bydgoszczy.

Ponadto, ze względu na dużą liczbę nadesłanych prac i ich wysoki poziom w kategorii 10-12 lat jurorzy przyznali dwa wyróżnienia, które trafiły do Emilii Stablewskiej z Bydgoszczy oraz Agaty Dudy z Bydgoszczy.

Nagrody zostaną wręczone wkrótce – szczegółowe informacje o miejscu i godzinie zostaną przekazane laureatom mailem lub telefonicznie.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy w dniach 13-16 lipca na stadion Zawiszy, gdzie wspierać będziemy naszych Superbohaterów w akcji. Na stadionie obejrzeć także będzie można galerię wszystkich prac konkursowych.

Wg zgłoszeń nadesłanych przez europejskie federacje w 11. mistrzostwach Europy U23 weźmie udział do 110 zawodników z 42 krajów. Polskę na stadionie Zawiszy będzie reprezentować ok. 60-osobowy zespół. Liderami biało-czerwonych jest czworo naszych Superbohaterów: Maria Andrejczyk (oszczep), Sofia Ennaoui (biegi średnie), Ewa Swoboda (sprint) i Konrad Bukowiecki (kula).

Ostateczną liczbę zawodników, którzy przyjadą do Bydgoszczy walczyć o medale ME poznamy ba początku lipca. Warto przypomnieć, że 14 lat temu, gdy Bydgoszcz poprzednio gościła mistrzostwa Europy U23, na bieżni, skoczniach i rzutniach zaprezentowało się 815 zawodników.

Nagrodzone prace:

Maciej Kowalski

Ania Grocholska

Emila Stablewska

Agata Duda