logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Koncerty kolęd i pastorałek
Z okazji święta Trzech Króli, zapraszamy na koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu bydgoskich zespołów: Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie, Zespołu Tańca Współczesnego BRAX oraz Chóru Akademickiego UKW. Występy będzie można obejrzeć w sieci 6 stycznia.


Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na świąteczny koncert w wykonaniu reprezentacji Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Chór pod kierunkiem Bernarda Mendlika, przy akompaniamencie Jacka Szczepańskiego wykona najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki.

Zapraszamy do oglądania online 6 stycznia po godz. 16:00 na profilu Facebook i kanale YouTube KPCK.
 
Na koncert kolęd i pastorałek zaprasza również Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4 wraz z kapelą oraz Zespół Tańca Współczesnego BRAX z Pałacu Młodzieży. We własnych domach będziecie mogli usłyszeć radosne Gloria wyśpiewane (i wytańczone) przez artystów. Muzyczna narracja to utwory pochodzące zarówno z ostatniej płyty Płomieni „Kolędy światła”, jak i kompozycje nowe, przygotowane specjalnie na tę okazję. Występujący gościnnie zespół taneczny pokaże choreografię o znaczącym tytule „Jestem (tu)”, abyśmy poczuli, że w tym szczególnym czasie, mimo przeciwności losu, nie jesteśmy sami.

Premiera koncertu odbyła się 25 grudnia. Kolejna odsłona, oczywiście w formie online, 6 stycznia o godz. 17.00 na facebooku Miejskiego Centrum Kultury.