logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kolejne inwestycje w szpitalu przy ul. Seminaryjnej
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii przygotowuje się do nowej inwestycji. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac przy rozbudowie kompleksu przy ul. Seminaryjnej.


W ramach kolejnych działań inwestycyjnych w zakresie rozbudowy i przebudowy Centrum, zaplanowano m.in. dwa zadania: nadbudowę i przebudowę istniejącego budynku C wraz z dobudową czterokondygnacyjnego budynku E (zlokalizowanego na dziedzińcu pomiędzy budynkami B i C) i podjazdu dla karetek F; oraz termomodernizację budynku B wraz z modernizacją kotłowni w budynku A, w tym instalacji odnawialnych źródeł energii.

Dzięki tej inwestycji poprawione zostanie funkcjonowanie szpitala. Zaplanowano stworzenie strefy dostaw i magazynowej, zaplecza technicznego i socjalnego dla służb szpitala, utworzenia nowej izby przyjęć, pracowni endoskopii, a także oddziałów łóżkowych. Ponadto Centrum uzyska spójny wizerunek, dostosowując elewacje bardzo zaniedbanych dotychczas budynków B i C do wybudowanego w 2016 r. budynku D. Planowane jest również wprowadzenie zmian w dotychczasowym zagospodarowaniu terenu, w tym budowa nowych miejsc parkingowych, dróg dojazdowych i podjazdu.

Obecnie trwa przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót. Na ich realizację inwestor - spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne zarezerwowała ponad 30 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace budowlane zajmą około 15 miesięcy.