logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Czy ryby śpią? – spektakl Teatru Kameralnego
Teatr Kameralny zaprasza do Opery Nova na swoją najnowszą sztukę teatralną, która podejmuje ważny i trudny temat godzenia się ze stratą. Spektakl skierowany jest do dzieci od 9 lat. Premiera 24 października.


Jette to dziesięcioletnia dziewczynka, która rok wcześniej musiała pożegnać się z bratem. Rozmowa o stracie jest jedną z form jej terapii, dzieli się więc z widzami wszystkim, co przeżyła przez miniony rok. Ale nie tylko. Dzięki jej opowieści poznajemy też Emila – chłopca, który musiał się mierzyć z chorobą, miłośnika pizzy, oczko w głowie mamy.
 
Spektakl, pomimo trudnej tematyki, nie stroni od humoru. Pokazuje całą paletę emocji – tak dzieci, jak i dorosłych – postawionych w szczególnych okolicznościach. Sposób, w jaki Jette przeżywa rozłąkę, wpływa nie tylko na jej rodziców i całe otoczenie, ale też na widza, który współodczuwa razem z nią. Żałoba ukazana z perspektywy Jette przybliża sposób, w jaki śmierć dotyka dzieci. To niezwykle cenna perspektywa. Autorem sztuki jest Jens Raschke, przetłumaczyła ją Monika Muskała.
 
Przedstawienie zostanie zrealizowane w żywym planie. Będzie mu towarzyszyła oprawa w postaci licznych animacji wzorowanych na dziecięcych rysunkach i muzyka. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 9+.
 
Premiera odbędzie się 24 października o godz. 17:00 w Sali Kameralnej Opery Nova. Później – 25 października o godz. 17:00 oraz 28, 29 i 30 października o godz. 18:00. Bilety kosztują 35 zł, można je kupić w kasie teatru na godzinę przed spektaklem.
 
*** Teatr zastrzega sobie zmiany w terminach realizacji spektakli.