logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Co z tym powietrzem?
Zapraszamy uczniów bydgoskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w II edycji konkursu „Młodzi reporterzy na rzecz poprawy jakości powietrza”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu brzmi „Co z tym powietrzem?”. Do wygrania trakcyjne nagrody!


Powietrze to jeden z najważniejszych elementów naszego środowiska. Potrzebują go ludzie, rośliny i zwierzęta. Tymczasem coraz częściej dostrzegamy, że powietrze wokół nas jest zanieczyszczone, a główną tego przyczyną jest niska emisja, czyli dymiące kominy naszych domów i samochody.

Pokażcie, jakie powietrze Was otacza, jak się z tym powietrzem żyje, co wpływa na jego jakość, w jaki sposób tą jakość poprawić oraz jak walczyć z niską emisją. Ogłaszamy konkurs dla uczniów z bydgoskich szkół!

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
•         I kategoria – dzieci w wieku szkolnym klasy 1-4
•         II kategoria – dzieci i młodzież w wieku szkolnym klasy 5-8
•         III kategoria – młodzież szkół ponadpodstawowych

Dzieci i młodzież, wpisujące się w I i II kategorię wiekową, mogą wykonać dowolną pracę plastyczną (np. rysunek, grafika, kolaż), stworzyć plakat lub komiks. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają do wyboru fotografię, reportaż lub film krótkometrażowy. Szczegóły dotyczące wszystkich form prac konkursowych znajdują się w regulaminie konkursu, link TUTAJ

Prace konkursowe można wysyłać do 14 maja. Naprawdę warto, bo na zwycięzców czekają ciekawe nagrody, m.in.: rowery, hulajnogi, gimbale, plecaki, smartwatche i inne.

Karty zgłoszeniowe możecie pobrać poniżej:
- dla uczestników pełnoletnich
- dla uczestników niepełnoletnich

Konkurs organizowany jest w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza.