logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszczanin nagrał płytę - chce pomóc swojemu nauczycielowi
Nauczyciel jednej z bydgoskich szkół zachorował na nowotwór. Z pomocą przyszedł jego były uczeń – Tomasz Mendry, który chce zebrać środki na leczenie – nagrał płytę i zorganizował zbiórkę pieniędzy.


22-letni Tomasz Mendry to absolwent Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy z oddziałami integracyjnymi. W tym miejscu poznał Adama Rusinka, nauczyciela muzyki, który towarzyszył mu podczas pierwszych muzycznych występów artystycznych, a także poprzez sztukę rozwijał we wszystkich uczniach wrażliwość i empatię.

Nauczyciel muzyki Adam Rusinek choruje na nowotwór, nieoperacyjny guz trzustki. Leczenie wymaga dużych nakładów finansowych. Artysta, pod pseudonimem Wteifefte stworzył w 3 miesiące płytę z muzyką. Płyta nosi nazwę „Zatopiony” i składa się z 10 utworów. Na płycie znajduje się także wzmianka o historii Pana Adama Rusinka i powodach wydania płyty.

Cały dochód ze sprzedaży (poprzez specjalny portal) zostanie przeznaczony na dalsze leczenie nauczyciela. Album od 17 stycznia nabyć będzie można poprzez wpłaty na portalu zrzutka.pl. Już teraz posłuchać można go w wersji cyfrowej, na przykład w serwisach Spotify czy Tidal.

Za warstwę muzyczną płyty w całości odpowiadają Pacific oraz Mantra, który miał okazję współpracować z takimi artystami jak Rihanna, Marc Anthony czy Pitbull. Na albumie wśród gości pojawią się Michał Okoniewski, Rob Son, Mama Wteifefte, Kolczyńska, Konarski, Julka oraz DJ Edison. „Zatopionego” w serwisie YouTube promuje singiel z klipem „Miami”.

Album od 17 stycznia nabyć będzie można poprzez wpłaty na portalu zrzutka.pl, natomiast już teraz posłuchać można go w wersji cyfrowej np. TUTAJ. 

W dniach 17-19 stycznia odbędą się również internetowe licytacje, w których każdy może wziąć udział, ale również każdy może przekazać na nie jakiś przedmiot. W tym celu należy kontaktować się pod adresem mailowym marcin@wteifefte.pl.