logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz żegna kapitana – zmarł Aleksander Doba
W poniedziałek, 22 lutego zmarł wieloletni przyjaciel naszego miasta, podróżnik i kajakarz Aleksander Doba. W 2015 roku był najważniejszym gościem wodniackiego festiwalu, a trzy lata później stał na czele parady kajaków, podczas której pobito rekord Guinnessa.


Aleksander Doba stał się znany, gdy przepłynął samotnie kajakiem przez Atlantyk. Śmiało można napisać, że to najpopularniejszy polski podróżnik, a swoimi dokonaniami zyskał popularność na całym świecie. Opłynął kajakiem wiele mórz, a nawet ocean.

Przyjaciel naszego miasta
W 2015 roku był Honorowym Kapitanem Steru na Bydgoszcz. W 2018 roku stanął na czele parady kajaków na Brdzie, podczas której udało się pobić rekord Guinnessa. W Bydgoszczy bywał bardzo często przy okazji spływów, cenił w naszym mieście piękną i czystą rzekę Brdę. Aleksander Doba zdobył także nagrodę im. Tony’ego Halika, która jest wręczana co roku podczas Festiwalu Podróżnicy, który odbywa się w Bydgoszczy.

We wtorek, 23 lutego rodzina podróżnika poinformowała o Jego śmierci. Miał 74 lata. - Zmarł śmiercią podróżnika, zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro. Spełniając swoje marzenia – napisano w komunikacie na oficjalnym profilu Aleksandra Doby na Facebooku.