logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz Triathlon w przyszłym roku
Największe zawody triathlonowe w Polsce nie odbędą się w tym roku, ze względu na pandemię COVID-19. 6. edycja Enea Bydgoszcz Triathlon została zaplanowana w lipcu 2021 roku.


 - Walczyliśmy do końca, jednak z wielkim smutkiem ogłaszamy, że w związku z pandemią COVID-19 jesteśmy zmuszeni przenieść 6. edycję Enea Bydgoszcz Triathlon na nowy termin: 10-11 lipca 2021. Jest to dla nas bardzo trudna decyzja, przy podjęciu której kierowaliśmy się troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, kibiców i wszystkich osób zaangażowanych w organizację – tłumaczą organizatorzy imprezy. - Jednocześnie informujemy, że jeżeli pojawi się możliwość organizacji zawodów w tym sezonie (2020), to oczywiście podejmiemy rękawicę i poinformujemy Was o tym fakcie – dodają.
 
W związku z aktualnie obowiązującymi przepisami nie ma możliwości zorganizowania zawodów z udziałem aż 4 500 zawodników i 20 000 kibiców. Organizatorzy przygotowali dla zawodników dodatkowe atrakcje oraz możliwość bezpłatnego startu w wirtualnej rywalizacji, która odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie zawodów (4-5 lipca 2020). Tradycyjnie zawody odbywają się w samym centrum miasta, a szybkie i widowiskowe trasy przyciągają tysiące uczestników i kibiców.  W zeszłym roku w imprezie wzięło udział aż 4 tys. zawodników. Startowali na trzech dystansach: 1/8, ćwiartce i połowie triathlonu. Były też sztafety i quadtrathlon -  gdzie do pływania, kolarstwa i biegu dochodzi jeszcze kajakarstwo.

Enea Bydgoszcz Triathlon zdobyła także w tym roku Tytuł Ambasadora Marki Aktywna Bydgoszcz. Konkurs jest przeznaczony dla otwartych imprez sportowo-rekreacyjnych o charakterze międzynarodowym lub ogólnopolskim. Muszą one mieć duże znaczenie promocyjne oraz pełnić istotną rolę w budowaniu wizerunku miasta Bydgoszczy. W tym roku dofinansowanie otrzymało sześć projektów spośród dziewięciu złożonych w ramach konkursu, a wśród nich Enea Bydgoszcz Triathlon.

Szczegóły dodatkowych akcji oraz komplet informacji dla zawodników znajdują się na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl