logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz gospodarczą lokomotywą
Według szacunków Powiatowego Urzędu Pracy, stopa bezrobocia w Bydgoszczy na koniec czerwca wyniosła 3,6 proc. To kolejny rekordowy wynik. Oznacza on, że bardzo łatwo znaleźć pracę. W niektórych branżach zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników.


Czerwiec  był kolejnym miesiącem, w którym w Bydgoszczy zanotowano spadek poziomu bezrobocia. Na koniec ubiegłego miesiąca w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy pozostawało 6 tys. 206 bezrobotnych bydgoszczan i 2 tys. 472 mieszkańców okolicznych gmin . Wskaźnik bezrobocia w Bydgoszczy spadł do 3,6 procent. W analogicznym okresie przed rokiem było to 4,4 %.

Bydgoszcz jest miastem z najniższym bezrobociem w całym regionie (w regionie wynosi ono ponad 9 procent). Tendencja ta prawdopodobnie będzie się utrzymywać. Kolejne firmy zdecydowały się w ostatnim czasie na ulokowanie i rozbudowę swoich budynków, hal i magazynów. Tylko na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego   realizowane jest obecnie 6 inwestycji o powierzchni zabudowy przekraczającej 20 tys. m2 :

 

  • POLITECH- pow. 4800 m2,
  • TRANS EKSPERT- pow. 1700 m2,
  • INVESTOR – pow. 3147 m2,
  • KONEK- pow. 910 m2,
  • HOLKAP II etap- pow. 4500 m2,
  • METALKO II etap- pow. 5512 m2,

W trakcie projektowania są natomiast siedziby firm, : ZEFIR TIUS, TECHMED, AXFARM, ROMEX.
Bydgoski Park Przemysłowo- Technologiczny prowadzi  negocjacje z sześcioma podmiotami zainteresowanymi inwestycjami na terenie Parku.