logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

BBO – mieszkańcy poparli inwestycje drogowe na Osowej Górze
Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy Bydgoszczy wybierali projekty, które trafią do realizacji w tym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Osowej Górze najwięcej głosów zyskały projekty związane z infrastrukturą drogową.


Na inwestycje na osiedlu Osowa Góra zarezerwowana została pula ponad 560 tysięcy złotych. Do wyboru było kilka różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł realizacji drugiego etapu budowy ul. Homarowej, która łączy Wielorybią i Sardynkową. Na to zadanie wskazało ponad 850 mieszkańców. W poprzedniej edycji pomysł nieutwardzonej drogi osiedlowej, która stanowi również dojazd do Szkoły Podstawowej nr 64 i Basenu Sardynka zyskał ponad 500 głosów mieszkańców. Koszt dokończenie drogi oszacowano na 280 tys. zł.

Drugim zwycięskim projektem okazał się pomysł utworzenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Kruszyńskiej i Puszczykowej. Potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych wskazało 335 mieszkańców. Koszt tej inwestycji oszacowano na 280 tysięcy złotych.

Przypominamy również, że w Parku pomiędzy ul. Kutrową a Wielorybią, w którym w oparciu o BBO zbudowane zostały chodniki i oświetlenie, rozpocznie się budowa minitężni.

Warto wiedzieć:
Pod głosowanie BBO trafiły 244 projekty osiedlowe, a do realizacji przewidzianych jest co najmniej 60 projektów z największą liczbą głosów. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 16 mln zł. Z pełną listą wyników głosowania można zapoznać się TUTAJ.

Pracujemy wspólnie nad nową edycją BBO
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Chcemy poznać opinie mieszkańców o minionej edycji programu i oczekiwania związane z funkcjonowaniem budżetu obywatelskiego w kolejnym roku.
Wypełnij ankietę: www.bydgoszcz.pl/bbo

22 stycznia (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na  spotkanie z mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi, ul. Gdańska 5 - Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w spotkaniu na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr  52 5858 962.