logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Basen na Miedzyniu. Koparki rozpoczną prace. Raport nr 5
W ciągu tygodnia rozpoczną się prace ziemne związane z budową basenu na Miedzyniu. Wykonawca ogrodził już teren, przygotował zaplecze budowy, przesadził część drzew. Zakończenie inwestycji planowane jest latem przyszłego roku. Wydamy na ten cel prawie 18 mln zł.


Basen na Miedzyniu powstaje przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów.  Dzięki niemu zapewnimy uczniom i mieszkańcom tej części Bydgoszczy rekreację wodną i sportową w najwyższym standardzie. Obiekt ma pełnić rolę szkolnego i osiedlowego centrum sportowego. Budynek basenu zostanie skomunikowany ze szkołą łącznikiem, by zapewnić komfortowe przejście dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wraz z basenem w przyszłym roku dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring.

W ostatnich tygodniach wykonawca, firma Alstal przygotował zaplecze budowy i sprowadza ciężki sprzęt. W związku z prognozowanymi dodatnimi temperaturami w ciągu tygodnia zamierza rozpocząć prace ziemne. W pierwszej kolejności przygotowany zostanie wykop pod fundamenty oraz niezbędne przyłącza.

Pływalnia dla każdego

Nowy obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku, od najmłodszych po osoby w wieku emerytalnym, o wszystkich stopniach sprawności. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości i wymiarach 25x12,5 m. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona m.in. w tuleje z podnośnikiem samobieżnym dla osób z niepełnosprawnościami. Powstanie też strefa relaksacyjna.

Dużo zabawy dla najmłodszych

W kompleksie zlokalizowane zostaną też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Strefa dziecięca zostanie wyposażona też w wiele innych atrakcji  dla najmłodszych: dzwonek wodny, gejzer powietrzny, delfina tryskającego wodą, armatkę wodną. W pobliżu basenów dla dzieci, zaprojektowano punkt sanitarny dla dzieci z pomieszczeniem do przewijania niemowląt. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness.

Basen w liczbach:

  • 326 metrów kwadratowych powierzchni luster wody
  • 17,9 mln zł to koszt inwestycji
  • 7 lat gwarancji
  • 120 osób jednocześnie będzie mogło korzystać z obiektu
  • 25x12,5 m to wymiary niecki basenu sportowego