logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bajki dla niegrzecznych dzieci
Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na swoją pierwszą premierę na żywo w tym roku. 26 lutego na deskach małej sceny Teatru Polskiego zobaczymy spektakl „Bajki dla niegrzecznych dzieci”.


„Bajki dla niegrzecznych dzieci” to wyjątkowa, nieoczywista propozycja na wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Spektakl zachęca do szukania w sobie żyłki odkrywcy, do przygód, do odwagi. Tekst wykorzystuje groteskę, humor oraz grozę, by bawić i uczyć. W żywym planie zobaczymy pięcioro aktorów. Oprócz tego zostanie wykorzystana konwencja teatru lalek z towarzyszeniem bogatej oprawy muzycznej. Przedstawienie jest niezwykle dynamiczne, na scenie cały czas coś się dzieje, przykuwając i zatrzymując uwagę widza. Wszystkie elementy, w tym scenografia oraz kostiumy, budują magiczny nastrój i przenoszą całą widownię na strych domu cioci Leokadii.

Wydarzenia rozgrywają się jednej nocy. Ciocia Leokadia gości w swoim domu pełnym tajemnic kuzynostwo: Kaję, Leo, Maję i Kubę. Dzieci walczące ze snem postanawiają zgłębić zakamarki strychu, na którym znajdują niezwykłą książkę. Jest to „Złota różdżka. Bajki dla niegrzecznych dzieci” Heinricha Hoffmanna, która zabiera je w podróż pełną śmiechu, strachu i niespodzianek.

Reżyserem spektaklu jest Justyna Zar. Autorem scenariusza - Szymon Jachimek, który wykorzystał utwory Heinricha Hoffmanna w tłumaczeniu Wacława Szymanowskiego, adaptując je na potrzeby przedstawienia. Wiersze Hoffmanna w sztuce stają się piosenkami i nie tylko uatrakcyjniają przedstawienie, ale właściwie napędzają całą akcję.

Pierwsza premiera Teatru Kameralnego na żywo w tym roku odbędzie się 26 lutego o godz. 18:00 w Teatrze Polskim. Jeśli warunkowe otwarcie teatrów zostanie wydłużone, kolejne pokazy odbędą się w weekend 27-28 lutego.