logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoska Karta Seniora 60+ umożliwia starszym mieszkańcom Bydgoszczy uzyskanie zniżek w wielu instytucjach i firmach zlokalizowanych na terenie miasta, Metropolii Bydgoszcz i całego kraju. Program skierowany jest do osób, które ukończyły 60. rok życia i mieszkają w Bydgoszczy.

Jest realizowany w różnorodnych obszarach, m.in. w zakresie edukacji, kultury, sportu, rekreacji, zdrowia i rehabilitacji oraz wielu innych, które znajdą się w ofercie partnerów programu.

Warto dodać, że w 2018 roku program został rozszerzony o wszystkie gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu "Metropolia Bydgoszcz".

WIĘCEJ O KARCIE SENIORA
LISTA ZNIŻEK

Mieszkańcy Bydgoszczy Kartę otrzymać mogą bez wychodzenia z domu, dzięki usłudze udostępnionej przez Urząd Miasta na platformie ePUAP - www.epuap.gov.pl. Poniżej przedstawiamy instrukcję „krok po kroku”.

Oczywiście nadal istnieje możliwość złożenia wniosku o Kartę Seniora osobiście w Urzędzie Miasta lub wybranych punktach. Obecnie, w czasie pandemii, zachęcamy jednak do korzystania z komunikacji internetowej.

 

Mam już konto na platformie ePUAP

Jeśli posiadasz już konto na ePUAP, potrafisz się zapewne zalogować, odszukać interesującą Cię sprawę i złożyć wniosek. Podpowiadamy, że nasz wniosek o Kartę Seniora znajduje się w KATALOGU SPRAW, w dziale „Zabezpieczenia społeczne”.

Zachęcamy, aby wniosek podpisać za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego. Istnieje jednak możliwość złożenia wniosku bez podpisu. Wówczas kontaktujemy się z wnioskodawcą w celu potwierdzenia tożsamości, warto w takim przypadku podać we wniosku numer telefonu lub adres e-mail, choć nie jest to wymagane.


 

„Krok po kroku” - jestem nowym użytkowników platformy ePUAP

Zakładanie konta na ePUAP

Jeśli nigdy jeszcze nie korzystałeś z platformy w ePUAP, wyjaśniamy na czym to polega. Aby załatwić sprawę urzędową bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu, skorzystać można z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – w skrócie ePUAP. W tym bezpiecznym miejscu w internecie różne urzędy i instytucje publiczne mogą udostępniać swoje usługi.

Aby złożyć wniosek o Kartę Seniora należy założyć konto na platformie ePUAP. W tym celu:

1.
wejdź na stronę internetową www.epuap.gov.pl

2.
w prawym, górnym rogu strony kliknij przycisk „Zarejestruj się”

3.
wypełnij formularz, który się wyświetli i zatwierdź go
należy wprowadzić numer telefonu komórkowego, system będzie potwierdzał założenie konta i inne działania jednorazowymi kodami przesyłanymi sms-em

4.
System prowadzi dalej do założenia i potwierdzenia Profilu Zaufanego. Jest to przydatnie, jednak niewymagane dla złożenia wniosku o Kartę Seniora.

Potwierdzenie Profilu Zaufanego wymaga osobistej wizyty w punkcie potwierdzającym (np. ZUS, US, Urząd Miasta czy Urząd Wojewódzki). Istnieje także możliwość potwierdzenia Profilu Zaufanego za pośrednictwem internetowego połączenia wideo z urzędnikiem, z wykorzystaniem e-dowodu czy bankowości elektronicznej. Więcej o Profilu Zaufanym na stronie www.pz.gov.pl.

Po założeniu konta i zalogowaniu, można już złożyć wniosek o Kartę Seniora, ale także korzystać z wielu innych usług na platformie ePUAP. Pomocne instrukcje i porady dotyczące zakładania konta i składania wniosków dostępne są także w dziale POMOC, Instrukcje i podręczniki, strony www.epuap.gov.pl.


Składanie wniosku o Bydgoską Kartę Seniora 60+


1
Kliknij powyższy przycisk
lub odnajdź na stronie www.epuap.gov.pl wniosek o Bydgoską Kartę Seniora 60+ (w KATALOGU SPRAW, w dziale „Zabezpieczenia społeczne”, w rozdziale „Świadczenia społeczne” – i potwierdź Urząd Miasta Bydgoszczy, jako miejsce składania wniosku)

2
Kliknij przycisk „Załatw sprawę” i zaloguj się.
Wyświetli się strona logowanie. Istnieją różne sposoby zalogowania się. Najprościej, dla potrzeb naszej sprawy, zalogować się z wykorzystaniem loginu i hasła podanego przy zakładaniu konta.

3
Po zalogowaniu wyświetli się formularz wniosku o Bydgoską Kartę Seniora 60+.
Wypełnij wszystkie pola w nagłówku wniosku i kliknij u dołu strony przycisk „Dalej”.
Na kolejnej stronie sprawdź wpisane w formularzu dane. W razie potrzeby można je poprawić klikając przycisk „Powrót do edycji”. Jeśli wszystko się zgadza, można wysłać wniosek.

4
Jeśli dysponujesz potwierdzonym Profilem Zaufanym lub możesz skorzystać z innej dostępnej formy podpisu elektronicznego – prosimy o podpisanie wniosku. Nie jest to jednak konieczne dla wszczęcia sprawy. Możesz kliknąć przycisk „Wyślij bez podpisu”. W takim przypadku skontaktujemy się z Tobą (preferujemy kontakt telefoniczny) i ustalimy bezpieczną formę potwierdzenia tożsamości.

 

GOTOWE!

Bydgoską Kartę Seniora 60+ otrzymasz do domu pocztą – pod podany we wniosku adres.
Kartę należy podpisać na odwrocie. Od tego momentu możesz cieszyć się zniżkami!

Jeśli masz dodatkowe pytania, wątpliwości – służymy pomocą – tel. 52 5858 963