logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rekordowa Seniorada już za nami!Senioradę jak co roku otworzył cieszący się dużym zainteresowaniem Przemarsz Kapeluszowy. Zwieńczeniem tego kolorowego korowodu był piknik bydgoskich organizacji pozarządowych, który odbył się na Wyspie Młyńskiej i przyciągnął tłumy mieszkańców. W tym dniu seniorzy i organizacje pozarządowe symbolicznie przejęli władzę nad miastem otrzymując z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy, pana Mirosława Kozłowicza klucz do bram.

Przez cały tydzień tysiące bydgoskich seniorów i ich bliskich brało udział w rekordowej liczbie spotkań, koncertów, warsztatów na terenie całej Bydgoszczy. W tegorocznym harmonogramie tygodnia międzypokoleniowego  znalazło się  105 wydarzeń, jest to aż o kilkadziesiąt więcej niż w roku ubiegłym. Wydarzenia odbywały się w 25 różnych lokalizacjach, niemal w każdej części miasta. Seniorzy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz umiejętnościami z szerokiej oferty Seniorady wybierali interesujące dla siebie zajęcia, oraz wydarzenia – od warsztatów robienia kapeluszy, jogi, warsztatów malowania obrazów czy spotkań szachowych aż po disco party, czy energiczną zumbę. Oczywiście jak sama nazwa „tydzień międzypokoleniowy” wskazuje Seniorada nie była tylko i wyłącznie przeznaczona dla tych najstarszych mieszkańców miasta, wiele atrakcji w programie imprezy było skierowanych również do tych najmłodszych np. dzień cyrku, warsztaty z układania klocków lego, festyn rodzinny. Każda osoba, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy zainteresowań w programie wydarzenia znalazła coś dla siebie.

Warto również wspomnieć, że coraz chętniej bydgoskie organizacje, instytucję kultury, domy seniora, środowiska senioralne włączają się do akcji i z każdą kolejną edycją jeszcze bardziej uatrakcyjniają ofertę Seniorady. W tym roku do wydarzenia dołączyła rekordowa liczba partnerów, ponieważ było ich ponad 30 – lista partnerów TUTAJ

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tych wspaniałych wydarzeń – barwnego Przemarszu Kapeluszowego, radosnego Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych oraz całego tygodnia międzypokoleniowego „Seniorady”. Dziękujemy wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy dzielnie wspierali organizatorów, dziękujemy sponsorom i partnerom wydarzeń. To był piękny, pozytywny i bardzo udany czas! Już dziś zapraszamy na kolejne edycje wydarzeń, które na stałe wpisały się w bydgoski kalendarz – mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej.