logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przemarsz Kapeluszowy i Piknik NGO już za nami!Tradycyjny już Przemarsz Kapeluszowy otworzył bydgoską Senioradę. Potem był piknik organizacji pozarządowych na Wyspie Młyńskiej. Przez cały następny tydzień odbędzie się ponad sto różnych spotkań, koncertów, warsztatów w całym mieście przeznaczonych dla seniorów.

W samo południe zatańczyliśmy na Placu Praw Kobiet pięknego Poloneza! Barwny korowód poprowadziła Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Mechanicznych. Wcześniej młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca "Płomienie" porwała zebrane seniorki i seniorów do tańca oraz wspólnego śpiewu znanych i lubianych ludowych piosenek.

Na scenie wręczono nagrody za najpiękniejsze kapelusze, a zastępca prezydenta Bydgoszczy wręczył seniorom z Bydgoskiej Rady Seniorów, przedstawicielom Młodzieżowej Rady Miasta i organizacji społecznych klucze do miasta. – Dziękuję za kolejny rok wspólnego rozwijania pięknej tradycji bydgoskiego Przemarszu Kapeluszowego – mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Bydgoskim Organizacją Pozarządowym, które razem z nami stworzyły Piknik NGO. Jesteście najlepsi!

Specjalne podziękowanie za udział w XIV Przemarszu Kapeluszowym inaugurującym w Bydgoszczy III Senioradę – tydzień międzypokoleniowy oraz VII Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych należą się:

Mirosławowi Kozłowiczowi, Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy,

Bydgoskiej Radzie Seniorów na czele z Przewodniczącą Marią Gałęską,

Igorowi Migdalskiemu, Przewodniczącemu Młodzieżowej Rady Miasta,

Bydgoskiemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Płomienie” z choreografką Zespołu Izabelą Grochowską,

Orkiestrze Dętej Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy prowadzonej przez Romana Biskupskiego oraz Dyrektorce Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy mgr inż. Ewie Ankiewicz-Jasińskiej,

wszystkim bydgoskim środowiskom senioralnym.

Wśród fundatorów nagród do konkursów przeprowadzonych podczas Przemarszu Kapeluszowego i Pikniku znaleźli się:

Partnerzy Strefy Bydgoskiej Karty Seniora 60+ oraz Strefy Bydgoskiej Rodziny 3+

Normobaric for Life oferujący:

  • 5 podwójnych zaproszeń dla osób dorosłych na sesję tlenową w Strefie Relaks
    w komorze normobarycznej w Osielsku, ważnych do 31 lipca 2024 r. (wartość wszystkich voucherów to 1200 zł brutto),
  • 5 reklamowych eko-toreb bawełnianych, idealnych na zakupy,
  • 5 szklanych butelek w neoprenowej osłonce, o pojemności 500 ml,

Fielmann Sp. z o.o. oferująca:

  • pakiety upominkowe dla seniorów (np. długopis, lupka kieszonkowa, ściereczka do okularów),
  • loterię dla dzieci z nagrodami,

Express Taxi Bydgoszcz oferujący:

  • gadżety reklamowe: baloniki, długopisy, magnesy, smycze do kluczy, torby tekstylne

Optyk „Optilux” oferujący:

  • 9 zestawów prezentowych dla dzieci

Firmy - wystawcy strefy gastronomicznej fundujący vouchery dla wolontariuszy

Lody Koronowskie, Rubicon, Mniaam Bydgoszcz.

 Podziękowanie za udział w sobotniej imprezie międzypokoleniowej należy się również:

· firmie Amplifon Poland Sp. z o. o, która umożliwiła wszystkim odwiedzającym wówczas Wyspę Młyńską konsultację z protetykiem słuchu.

· Bydgoskiej Szkole Wyższej, która umożliwiła wszystkim odwiedzającym analizę składu ciała przy zastosowaniu specjalistycznej wagi.

· Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, która zorganizowała zajęcia edukacyjno – plastyczne pt. „Wyspa marzycieli” oraz warsztaty przypinkowe dla dzieci.

Ogromne podziękowania przysyłamy firmie Budimex S.A., która zasponsorowała całą strefę dla dzieci i przy współpracy z Park 17 Centrum zabaw i trampolin w Bydgoszczy sprawiła uśmiech na twarzach tych najmłodszych. W imieniu naszym, dzieci oraz rodziców bardzo dziękujemy.

Oczywiście ogromne podziękowania należą się naszym Wolontariuszom! Bez wsparcia tych wspaniałych osób Piknik nie mógłby się odbyć. To ich ciężka praca, uśmiech i poświęcenie sprawiają, że to wydarzenie jest wyjątkowe. Dziękujemy wam za wszystko, co robicie – byliście sercem tego wydarzenia!