logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dobre brzmienia na "Rzece Muzyki Młodych"Bitamina, Snowman i Reni Jusis – na te trzy koncerty pod gołym niebem zapraszamy w ramach „Rzeki Muzyki Młodych”. Pierwszy z nich odbędzie się 12 lipca w amfiteatrze przy Operze Nova. Wstęp wolny.

Jak co roku przygotowaliśmy ofertę dla młodych fanów dobrych brzmień – w ramach „Rzeki Muzyki Młodych” odbędą się w te wakacje trzy koncerty. 

Bitamina

12 lipca w amfiteatrze nad Brdą wystąpi Bitamina. Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza” utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu i jazzu, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”, który wywołał spore zamieszanie wśród dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Po nim powstał instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejną produkcja jest  „Kawalerka”,  kontynuacja „Placu Zabaw”. 

Snowman

Kolejnym koncertem z cyklu będzie Snowman (wystąpi 26 lipca). Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem "Lazy" entuzjastycznie przyjętym zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. 

Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej, zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Wydali także m. in. płyty „The Best Is Yet To Come“ czy „Gwiazdozbiór".

Snowman w ramach akcji T.Cover przygotował także doskonale znany przebój T.Love - „Jest super”. W nowej odsłonie utwór ten zabrzmiał klimatycznie, nowocześnie i niezwykle aktualnie. 

Reni Jusis

Ostatnim koncertem, tym razem na Wyspie Młyńskiej będzie występ Reni Jusis (30 sierpnia). Artystka wciąż potrafi zaskakiwać fanów muzycznymi eksperymentami. Zaczynała od muzyki tanecznej, potem zrobiła zwrot ku elektronice, by porzucić ją na rzecz akustycznych dźwięków. Po kilkuletniej przerwie wróciła na scenę i do elektronicznego brzmienia. Jesienią 2018 roku, dwadzieścia lat po debiutanckiej, szlagierowej płycie pt. "Zakręcona", ukazał się jej ósmy album pt. "Ćma".

Rzeka Muzyki Młodych 2019, godz. 21.00. Wstęp wolny. 

12 lipca – Bitamina, Amfiteatr nad Brdą, godz. 21.00

26 lipca – Snowman, Amfiteatr nad Brdą, godz. 21.00

30 sierpnia – Reni Jusis, Wyspa Młyńska, godz. 21.00