logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wielki plac budowy w BPPT
Wiosna rozpoczęła się w Bydgoskim Parku Przemysłowo- Technologicznym wcześniej niż kalendarzowa. Aż sześć firm obecnie prowadzi rozbudowę swoich hal lub wznosi nowe obiekty. To jeszcze więcej ofert pracy dla bydgoszczan oraz podatki, które trafią do budżetu Bydgoszczy.


- Oferta Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Cały czas pracujemy nad jej udoskonaleniem. Oferujemy przedsiębiorcom nie tylko bardzo atrakcyjne, uzbrojone działki. Stworzyliśmy też przestrzeń i narzędzia ułatwiające rozwój m.in. promujemy bydgoskie firmy ich ofertę  na międzynarodowych targach, bydgoscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z usług Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego i możliwości biurowca "Idea –Przestrzeń biznesu”. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego stara się też kojarzyć ze sobą podmioty, które mogą zyskać na współpracy. Pracujemy też nad udostępnieniem inwestorom kolejnych terenów – dodaje prezydent Bydgoszczy.

Specjaliści od sprzedaży hurtowej powiększają magazyny

Jedną z największych inwestycji jest rozbudowa firmy Holkap. Przy istniejącym obiekcie powstaję nowy magazyn wysokiego składowania o powierzchni około 5500 metrów kwadratowych. W zakres zadania wchodzi też budowa części socjalnej , dróg i placu manewrowego  oraz wentylacji mechanicznej i instalacji gazu. Firma istnieje na bydgoskim rynku 27 lat. W nowoczesnej hali magazynowej wysokiego składowania klasy A na powierzchni ponad pięciu tysięcy metrów kwadratowych w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym prowadzi usługi magazynowe, kompletowania, konfekcjonowania i handlowe. Firma jest największą regionalną hurtownią w kraju, oferującą niezmechanizowane artykuły do gospodarstwa domowego oraz meble do ogrodu i na taras. Jej oferta trafia również na rynki zagraniczne.Opakowania kosmetyków powstaną w Bydgoszczy

Rozpoczęły się również prace ziemne przy budowie nowego zakładu firmy Politech. Będzie miał on powierzchnię ponad 5 tysięcy  metrów kwadratowych. Hala powstaje na działce o powierzchni 2,7 hektara. Firma już teraz poszukuje m.in. automatyków, elektromechaników, lakierników. Zatrudnienie zostanie istotnie  zwiększone, ponieważ firma nie przewiduje zamknięcia istniejących obiektów  w Osielsku. Spółka od 20 lat specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Posiada nowoczesny park maszynowy, umożliwiający projektowanie i wytwarzanie form wtryskowych, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz zdobienie produktów metodą hot stampingu (technika druku), metalizacji próżniowej i lakierowania UV. Inwestycja na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego umożliwi tej firmie automatyzację procesów produkcyjnych, a to pozwoli uzyskać najwyższą jakość niezbędną do obsługi globalnych partnerów biznesowych.Wyprodukują formy wtryskowe

Trwają też  prace przy budowie nowej hali usługowo-magazynowej z częścią biurową firmy Konek PSN. Rozwój firmy ułatwiają fundusze europejskie. Inwestycja realizowana jest na działce liczącej blisko 2700 metrów kwadratowych na styku ulic Paciorkiewicza i Blumwego. Gotowa jest konstrukcja obiektu. Obecnie rozpoczynają się roboty wewnątrz m.in. przy instalacjach oraz przy elewacji. Powierzchnia użytkowa dwuczęściowego obiektu to około 1200 metrów kwadratowych.  Firma Konek PSN działa od ponad 20 lat na polskim i europejskim rynku narzędziowym. Wyspecjalizowała się w branży budowy form wtryskowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz narzędzi specjalnych.  Warto dodać, że rozwój firmy ułatwiają fundusze europejskie.

Pomogą zbudować inne firmy

Przy ul. Bydgoskich Przemysłowców powstała też konstrukcja nowej hali i budynku administracyjnego firmy Investor. W nowej firmie, która zdecydowała się zainwestować  na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wytwarzane mają być przede wszystkim elementy stalowe. Prace budowlane rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku . Gotowa jest stalowa konstrukcja hali produkcyjno-magazynowej. Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie około 2500 m2. Spółka Investor to firma z branży architektonicznej, kooperująca z doświadczonymi architektami i oferująca kompleksowe wsparcie klientom indywidualnym i biznesowym. Specjalizuje się głównie w przemyśle mechanicznym. Posiada własną fabrykę elementów konstrukcyjnych, a dzięki współpracy z licznymi firmami podwykonawczymi Investor zapewnia profesjonalną obsługę inwestycji od początku do końca (od koncepcji, aż do oddania obiektu na użytkowanie).

Wyposażą szpitale i przychodnie

U zbiegu ulic Bydgoskich Przemysłowców i E. Petersona przygotowania do inwestycji rozpoczęła spółka Tech-Med. Na działce liczącej 1,2 ha zamierza zlokalizować nową halę produkcyjną oraz budynek administracyjny. Firma jest  polskim producentem specjalistycznego sprzętu i wyposażenia medycznego. Od 20 lat dostarcza produkty do szpitali i innych placówek medycznych zarówno w kraju, jak i zagranicą. Firma stworzyła nowoczesną linię  produktów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zapewnia też pełen serwis usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych dla wyrobów marki własnej. Spółka zatrudnia 44 osoby.

Eksperci od logistyki też postawili na BPPT

Do finiszu zmierza budowa nowej siedziby firmy Trans-Expert. Nowa hala z budynkiem biurowym powstaje również przy ul. Bydgoskich Przemysłowców. Na działce o powierzchni 10 000 m2 zbudowano budynki usługowo-magazynowe o powierzchni ponad 1200 m2 oraz plac składowo-manewrowy o powierzchni 3000 m2. Na terenie firmy będzie pracowało około 30 specjalistów. Dzięki realizacji nowego projektu inwestor trzykrotnie zwiększy możliwości obsługi firm logistycznych. Wiele podmiotów z tej branży z terenu Parku od dawna oczekiwało ulokowania się tego typu firmy, co pozwoli wzmocnić łańcuch logistyczny oraz znacznie ułatwi współpracę. Firma Trans Expert  kompleksowo wspomaga działalność dużych firm przewozowych. Przygotowuje też  m.in. niezbędną dokumentację do Inspekcji Pracy i Inspekcji Transportu Drogowego. Zapewnia 24- godzinną pomoc kierowcom, już podczas samej kontroli na drodze.