logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Stare Szwederowo z nową zabudową
Trwa budowa nowego osiedla mieszkaniowego u zbiegu ulic Bielickiej i Leszczyńskiego na Szwederowie. Powstają dwa nowe budynki. W planach jest też adaptacja dawnego budynku szkoły na cele mieszkaniowe.


Najbardziej zaawansowane są prace przy ul Leszczyńskiego 47. Powstała tam konstrukcja 3-pietrowego bloku u zbiegu z ulicą Bielicką. Znajdzie się w nim  12 mieszkań o powierzchni od od 67 m do 80 metrów kwadratowych. W poziomie parteru zlokalizowano samodzielne garaże. Podobny budynek powstaje tę przy ul. Bielickiej 8. Jest on stawiany w zabudowie pierzejowej. Zlokalizowanych będzie tam 17 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Oba budynki będą posiadały jasne elewacje zostaną wyposażone w windy. Na koniec zagospodarowany zostanie przyległy teren. Inwestorem jest firma PUBR. Na cele mieszkaniowe planowana jest też adaptacja dawnego budynku szkoły przy ul. Leszczyńskiego 49.Warto wiedzieć

W tej części Szwederowa lokowane są również miejskie inwestycje. W ostatnich latach odnowiono nawierzchnie ulic przyległych do nowego osiedla. Trwają tez przygotowania do kolejnych inwestycji na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 znajdującego się via a vis nowych bloków. Powstanie tam bezpieczne wielofunkcyjne boisko oraz scena. Więcej informacji znajduje się w tekście „Nowe inwestycje przy MDK nr 2”

Fot. Materiały inwestora