logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Specjaliści od transportu zbudują swoją siedzibę w BPPT
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny stał się w krótkim czasie doskonałym miejscem dla firm z branży logistycznej. Zlokalizowanie w nim największych centrów logistycznych w regionie przyciąga kolejne podmioty świadczące usługi związane z transportem i spedycją towarów. Swoją siedzibę na terenie parku zbuduje firma HR Polska.


Spółka  HR Polska powstała w 2002 roku. Wyspecjalizowała się w transporcie i spedycji towarów o ładowności od 1,5 do 24 ton. Usługi świadczy wyłącznie w oparciu o sprawny technicznie tabor. Bezpieczny i szybki transport międzynarodowy zapewnia nowoczesna flota samochodowa oraz wykwalifikowany zespół kierowców. Firma zatrudnia ponad 40 osób.


 
Jednym z największych przedsięwzięć w dotychczasowej działalności firmy była organizacja transportu choinki o wysokości 25 m z Polski na Plac św. Piotra w Watykanie oraz kilkudziesięciu mniejszych do papieskich komnat.
 
Planowana inwestycja na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo- Technologicznym to wynik stałego i  zrównoważonego rozwój przedsiębiorstwa. Na niemal hektarowej działce powstanie nowa siedziba firmy, plac postojowo–manewrowy oraz punkt przeładunkowy dla transportów wykonywanych dla klientów z całej Unii Europejskiej. Obiekt będzie zlokalizowany przy ul. H. Frankego.


 
W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym od kilku lat są lokowane największe inwestycje w regionie związane z branżą logistyczną. Swoje centra otworzyły tu między innymi duże sieci handlowe. Powstało też zespoły dużych hal na wynajem pod działalność  logistyczną i produkcyjną. Wiele firm stworzyło też na terenie swoich nieruchomości place składowe. Swoje siedziby lokują też wyspecjalizowane przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą przewoźników.
 
- Bydgoszcz dołączyła do miast, w których branża logistyczna rozwija się w sposób najbardziej dynamiczny – podkreśla prezes BPPT, Andrzej Półgrabski. -  To między innymi efekt przyjętej kilka lat temu strategii pozyskiwania inwestorów właśnie z tej branży.  Cały czas pracujemy też nad stworzeniem jeszcze lepszej oferty. GDDKiA we współpracy z nami przygotowała koncepcję bezkolizyjnego węzła łączącego park z projektowaną trasą S10. Zależy nam na wydzieleniu  kolejnych działek pod inwestycje dedykowane m.in. branży logistycznej.