logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Skatepark w budowie
Trwają prace budowlane przy nowym skateparku na Górzyskowie. To kolejny element kompleksowego zagospodarowania terenów pomiędzy ulicami Kossaka i Skorupki na cele rekreacyjne. Inwestycje realizowane są przede wszystkim w oparciu o środki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Skatepark to plac przeznaczony dla użytkowników deskorolek, rolek i rowerów BMX, na którym  mogą w komfortowych warunkach ćwiczyć swoje umiejętności.  Powstający obiekt jest zlokalizowany po zachodniej stronie istniejącego placu zabaw,  siłowni oraz drogi pieszo-rowerowej. Te elementy parku wraz z wybiegiem dla psów  i parkingiem powstały w ramach wcześniejszych edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Całe założenie zlokalizowane jest pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta.

Obiekt ma funkcjonować przez cały rok. Wykonano już prace ziemne. Przygotowywane są zbrojenia i szalunki niezbędne do wykonania betonowych przeszkód odpornych na warunki pogodowe. Obiekt planuje się wyposażyć w takie elementy jak  rampy, quarter pipe, grindbox, poręcz, a także w jednej z części podwyższenie zawierające grindboksy, poręcze, schody.

Zakończenie prac planowane jest w tym roku. Inwestycja  realizowana jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Kosztuje ponad 231 tysięcy zł.  Jest ona finansowana ze środków miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W trakcie głosowania pomysł poparło 258 bydgoszczan.