logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej. Prace nabierają tempa. Raport nr 11
Tempa nabierają prace przy rozbudowie ul. Grunwaldzkiej. Jezdnia na odcinku leśnym została zawężona. Ruszyły prace ziemne oraz przy uzbrojeni terenu pod nowymi jezdniami.


Inwestycja rozpoczęła się z początkiem roku  od wycinek drzew i usuwania korzeni. Rozebrano również część budynków kolidujących z inwestycją, m.in. na wysokości ulic Skośnej i Kolbego. Teraz ruszyły  prace przy przebudowie wodociągu na odcinku przebiegającym przez las oraz szereg robót ziemnych.  Humus zastępowany jest czystym piaskiem, na którym będzie mogła zostać ułożona solidna podbudowa.  W ostatnich dniach rozebrano też  południową część starej jezdni (pobocza). Kierowcy nadal mogą korzystać z dwóch pasów, ale powinni zwracać uwagę na tymczasową organizację ruchu.  Pasy ruchu zostały przesunięte.

W kwietniu zaplanowano początek robót przy ulicach dochodzących do Grunwaldzkiej. Rozpocznie się między innymi budowa nowych odcinków Wyrzyskiej na Czyżkówku oraz Czaplej na Osowej Górze. W kolejnych miesiącach można spodziewać się również  dużych prac w rejonie skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Kolbego. Ze względu na konieczność wyłączenia sygnalizacji świetlnej i rozbudowy jezdni będzie tam funkcjonować tymczasowe rondo.Inwestycja w liczbach:
•    Koszt prac budowlanych  – 75,8 mln zł
•    Długość modernizowanego  odcinka – 4,55 km
•    Długość dróg rowerowych – 4,95 km