logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Prokuratura z nową elewacją
Zakończyła się termomodernizacja budynków Prokuratury Bydgoszcz Północ przy ul. Przyrzecze 2-4. Zyskały one jednocześnie nowe elewacje. Wymieniono tez stolarkę okienną.


Budynek w części frontowej – od strony ulicy składa się z 3 zróżnicowanych pod względem wysokości brył. Od strony zachodniej - od rzeki zlokalizowane są jeszcze 2 dobudówki. Część północna od strony ulicy jest budynkiem trzykondygnacyjnym z płaskim dachem. Jest też najstarsza – jej przyziemie i część ścian konstrukcyjnych pochodzi z początków XIX wieku. Część środkowa i południowa są dwukondygnacyjne ze stromymi dachami i zlokalizowanym pod nimi poddasze użytkowym – pochodzą one z lat 1990 – 1996, kiedy obiekt jako całość był rozbudowywany i modernizowany. Mimo zróżnicowanego wyglądu poszczególnych części budynek jest wewnątrz połączony i stanowi funkcjonalną całość - mieszczą się w nim biura, pomieszczenia administracyjne i socjalne Prokuratury Rejonowej. W ubiegłym roku zlecona została jego termomodernizacja.

W zakresie prac wchodziło m.in. docieplenie fasad i dachów budynku, wymiana stolarki zewnętrznej okiennej i drzwiowej oraz regulacja istniejącej w budynku instalacji centralnego ogrzewania. Prace kosztowały około 1,3 mln zł.