logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Parking w budowie
Trwa modernizacja parkingu pomiędzy ulica Bałtycką i piętrowym budynkiem handlowo-usługowym. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że we wtorek (31 października) o północy kończy się głosowanie na zadania zgłoszone przez mieszkańców.


Zadanie na Bartodziejach  polega na przebudowie nawierzchni na placu pomiędzy pawilonem handlowo-usługowym a ulicą Bałtycką. Funkcjonuje tam kilkadziesiąt miejsc postojowych. Nawierzchnia jest wykładana kostką betonową. Wymienione zostały już krawężniki. Trwają prace przy podbudowie.  Na koniec wyremontowane będą przylegające fragmenty chodników i uporządkowany zostanie przyległy teren.Przedsięwzięcie do realizacji trafiło dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W ubiegłym roku pomysł zdobył ponad pół tysiąca głosów bydgoszczan i zajął pierwsze miejsce na liście najważniejszych zadań na Bartodziejach. Na jego realizację miasto zagwarantowało około 250 tysięcy złotych. Prace zakończą się w listopadzie br.

Zagłosuj i decyduj!

Przypominamy, że wtorek (31 października) o północy kończy się głosowanie na zadania finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo